Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Tiek pie pirmajiem reitinga punktiem

Ilze Knusle
Noslēdzies pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International», kas no 30. maija līdz 2. jūnijam norisinājās Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Pirmo reizi turnīrā startēja arī sportists no Jelgavas – 8. klases skolēns Pauls Eliass Rozenvalds –, kurš ticis pie saviem pirmajiem pasaules reitinga punktiem karjerā.

P.E.Rozenvalds startēja vīriešu vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs, turnīrā iesaistoties no kvalifikācijas kārtas. «Kārtība ir tāda: kad noslēdzas pieteikšanās, Pasaules badmintona federācija dalībniekus sarindo pēc reitinga punktiem. Labākie 24 uzreiz iekļūst pamatturnīrā, bet nākamie 48 – kvalifikācijas turnīrā. Un parasti ir vēl daļa spēlētāju, kas gaida rindā, cerot, ka kāda vieta tomēr atbrīvosies,» skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra direktors Kristians Rozenvalds. Viņš norāda: ņemot vērā, ka P.E.Rozenvalds vēl startē U-17 vecuma grupā un viņam līdz šim nebija reitinga punktu, pozitīvi jāvērtē tas, ka viņam bija iespēja turnīrā savā pilsētā izmēģināt spēkus nopietnākā mērogā un arī tikt pie saviem pirmajiem reitinga punktiem. Jāpiebilst, ka P.E.Rozenvalds kvalifikācijas kārtu nepārvarēja ne vienspēlēs, ne dubultspēlēs.

Vienspēlēs galveno balvu – multisporta viedpulksteni – izcīnīja Arams Mahmauds no Nīderlandes un velsiete Džordana Harta. Dubultspēlēs vīriešiem uzvarēja pāris no Dānijas Emīls Lauritsens un Madss Murholms, dubultspēlēs sievietēm – igaunietes Ketija Krēta Marana un Helina Rutela, jauktajās dubultspēlēs – Pavels Smilovskis un Viktorija Adameka no Polijas. Jāpiebilst, ka gan P.Smilovskis, gan H.Rutela arī pērn uzvarēja Jelgavas turnīrā, tiesa, spēlējot ar citiem partneriem.

Turnīrā Jelgavā startēja 262 spēlētāji no 40 valstīm. Šogad no Latvijas turnīrā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 29 –, jo turnīram tika pieteikti arī junioru vecuma spēlētāji, lai dotu viņiem iespēju tepat Latvijā iegūt pirmo pasaules reitinga turnīru pieredzi un arī izcīnīt pirmos pasaules reitinga punktus. Diemžēl Latvijas badmintonistiem neizdevās tikt tālāk par astotdaļfinālu.

Foto: Ruslans Antropovs/«Yonex Latvia International»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti