Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Starptautiskajā badmintona turnīrā būs pārstāvēta arī Jelgava

Ilze Knusle
Jau pēc dažām dienām, 30. maijā, ar kvalifikācijas kārtas spēlēm Zemgales Olimpiskajā centrā sāksies pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International», kam pieteikušies 262 spēlētāji no 40 valstīm. Pirmo reizi starp dalībniekiem būs arī sportists no Jelgavas – Jelgavas 4. vidusskolas 8. klases audzēknis Pauls Eliass Rozenvalds (attēlā).

Starptautiskais badmintona turnīrs Jelgavā notiks ceturto reizi, bet šogad mainīta tā norises vieta – sacensības tiks aizvadītas Zemgales Olimpiskajā centrā. Pasaules badmintona federācija ir apstiprinājusi turnīra dalībnieku sarakstu – tam pieteikušies 262 spēlētāji no 40 valstīm, tajā skaitā arī no tādām tālām valstīm kā Čīle, Peru, Dominikāna, Trinidada un Tobago, ASV, Austrālija, Malaizija, Indija un Bahreina. Vislielāko delegāciju uz turnīru ir pieteikusi Polija – 32 spēlētājus –, no Igaunijas pieteikti 20 badmintonisti, no Zviedrijas – 19, no Norvēģijas – 18.

Plānots, ka Latviju pārstāvēs 29 spēlētāji, starp kuriem pirmo reizi būs arī sportists no Jelgavas – 4. vidusskolas 8. klases skolnieks P.E.Rozenvalds, kurš jau vairākus gadus sevi labi apliecina Latvijas mērogā savā vecuma grupā un arī startējot kopā ar vecākiem sportistiem. «Pirmais pārbaudījums Paulam Eliasam būs jau 30. maija rītā, vīriešu vienspēļu kategorijā tiekoties ar spēcīgu pretinieku no Igaunijas. Savukārt jauktajās dubultspēlēs, kur viņš startēs kopā ar siguldieti Artu Priednieci, pirmā spēle būs 31. maija rītā. Bija plānots, ka Pauls Eliass startēs arī vīriešu dubultspēlēs, bet viņa pārinieks no Liepājas ir guvis traumu. Tā kā šī turnīra nolikums nepieļauj pieteiktā sportista aizstāšanu ar citu, šoreiz vīriešu dubultspēles ies secen,» stāsta turnīra direktors Kristians Rozenvalds.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs notiks no 30. maija līdz 2. jūnijam. Sacensību dalībnieki spēlēs sešos kortos, no kuriem viens būs nosaukts nesen ugunsgrēkā cietušās Parīzes Dievmātes katedrāles vārdā (Notre-Dame). To rotās Latvijas Badmintona federācijas rīkotajā konkursā iesūtītie zīmējumi. Gan turnīra dalībnieki un apmeklētāji klātienē, gan ikviens interesents internetā var nobalsot par zīmējumu, kurš uzrunājis visvairāk. Visvairāk balsu saņēmušo darbu autori tiks pie balvām. Tāpat turnīra laikā plānoti dažādi konkursi skatītājiem, semināri badmintona treneriem un tiesnešiem. Skatītājiem ieeja turnīrā ir bez maksas.

Badmintona turnīru «Yonex Latvia International» atbalsta sporta inventāra ražotājs «Yonex», Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti