Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Šorttrekisti atkārto valsts augstāko rezultātu stafetē

Ilze Knusle
No 11. līdz 13. janvārim Nīderlandes pilsētā Dortdrehtā norisinājās Eiropas čempionāts šorttrekā, kurā Latvijas sportisti stafetē atkārtoja līdz šim labāko valsts sasniegumu Eiropas čempionātā – izcīnīja 7. vietu. Izlases sastāvā slidoja arī divi sportisti, kuri trenējas Jelgavā – Reinis Bērziņš un Endijs Vīgants.

Eiropas čempionāts ir šosezon pirmās sacensības, kurās startēja Latvijas stafetes komanda. Tiesības piedalīties čempionātā tika izcīnītas, aizvadītajā sezonā startējot pasaules kausa sacensībās. Eiropas čempionātā piedalījās 12 komandas, un Latvijas izlase izcīnīja 7. vietu.

Ja pirms čempionāta izlases trenere Evita Krievāne-Moiseičenko cerēja, ka mūsu komandai izdosies vismaz pārvarēt vienu kārtu, tad tagad, pēc čempionāta, viņa var justies apmierināta, jo izlase stafetē iekļuva pusfinālā, kurā ieguva tiesības startēt B finālā, un čempionāts noslēgts 7. pozīcijā. «Mūsu sportistu sniegumu Eiropas čempionātā vērtēju pozitīvi,» norāda trenere. Stafetē bez jelgavniekiem startēja arī ventspilnieki Roberts un Kārlis Krūzbergi, kuri pērn trenējās Jelgavā pie E.Krievānes-Moiseičenko, bet šobrīd atgriezušies Ventspilī.

22 gadus vecajam E.Vīgantam šis bija pirmais Eiropas čempionāts un pirmā stafete Latvijas izlases sastāvā. «Protams, bija satraukums, bet centos tam pieiet profesionāli – vienkārši darīt savu darbu. Ir gods pārstāvēt savu valsti augsta līmeņa sacensībās un ir arī prieks, ka daudzi cilvēki atbalsta un sūta apsveikumus. Un, ņemot vērā, ka pirmo reizi startēju tik augsta līmeņa sacensībās, uzskatu, ka nostartēju cienījami,» tā sportists, kurš šorttrekā trenējas deviņus gadus un šobrīd arī strādā par Sporta servisa centra sporta pasākuma organizatoru un Jelgavas Ledus sporta skolas šorttreka treneri.

Pārējie trīs sportisti Eiropas čempionātā startēja arī individuālajās distancēs. R.Bērziņš 500 metru distancē izcīnīja 19. vietu, 1000 metru distancē – 25. vietu un 1500 metru distancē – 36. vietu, kopvērtējumā 44 sportistu konkurencē ierindojoties 27. vietā. Trenere norāda, ka Reinis pirmo reizi startēja individuālajās distancēs, un, ņemot vērā, ka ir vēl juniors, viņa uzrādītie rezultāti ir labi.

Šorttreka sezonā vēl atlikuši divi mēneši, kuros gaidāmi vairāki nozīmīgi starti. Janvāra beigās R.Bērziņš piedalīsies pasaules čempionātā junioriem Kanādā; februāra sākumā gan R.Bērziņš, gan E.Vīgants startēs pasaules posmos Vācijā un Itālijā, kur svarīgi starti būs tieši stafetē – komandas cīnīsies par tiesībām piedalīties 2020. gada Eiropas čempionātā; martā E.Vīgants startēs pasaules ziemas universiādē Krievijā un notiks arī pasaules čempionāts, uz kuru no Latvijas varēs doties divi sportisti – kuri tie būs, tiks izlemts pēc uzrādītajiem rezultātiem pasaules kausa posmos.

Pēc dalības 2019. gada ziemas olimpiskajās spēlēs abi izlases sportisti, kas tajās pārstāvēja valsti – Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis –, ir beiguši savas sportiskās gaitas. Savukārt valsts šorttreka programma, kas tika īstenota Jelgavā, ir apstājusies, un šobrīd sportisti gatavojas individuāli – divi Jelgavā, bet divi Ventspilī. Izlase dalībai Eiropas čempionātā tika nokomplektēta, vadoties pēc rezultātiem Latvijas čempionātā.

Foto: no E.Vīganta personīgā arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti