Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Šķēpmetēji cīnīsies par olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausu

Ilze Knusle-Jankevica
Svētdien, 17. jūnijā, jau sesto reizi Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, notiks starptautiskas šķēpmešanas sacensības «Jāņa Lūša kauss», kas nosauktas olimpiskā čempiona vārdā. Plānots, ka sacensībās startēs mūsu valsts labākie šķēpmetēji un viesi no Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas un Baltkrievijas.

Sacensības notiks visu dienu. Pulksten 11 startēs bērni un jaunieši. Dalībnieki tiks dalīti vairākās vecuma grupās: D grupā būs 2007. gadā dzimuši sportisti un jaunāki, C grupā – 2005. un 2006. gadā dzimuši sportisti, B grupā – 2003. un 2004. gadā dzimuši sportisti, A grupā – 2001. un 2002. gadā dzimušie, junioru grupā – 1999. un 2000. gadā dzimušie. Iespēju gūt pieredzi sacensībās izmantos arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēti.

Pulksten 16 būs oficiālā sacensību atklāšana, pulksten 16.30 startēs sieviešu elites grupa, bet pulksten 18 – vīriešu elites grupa. Elites grupā piedalās 1998. gadā dzimuši un vecāki sportisti.

«Sacensību kalendārs ir ļoti blīvs. Tieši pirms Jelgavas sacensībām – 15. un 16. jūnijā – Ogrē notiks vieglatlētikas sacensības «Prezidenta balva». Tās parasti norisinās citā laikā, bet šogad saistībā ar sacensību mājvietas – Valmieras Jāņa Daliņa stadiona – rekonstrukciju tās pārceltas uz Ogri un pieskaņotas Ogres stadiona noslodzes grafikam,» stāsta Latvijas Šķēpmetēju kluba vadītājs Gints Palameiks. Tāpat sacensības notiek arī citās valstīs, tāpēc piesaistīt augsta līmeņa ārvalstu šķēpmetējus ir arvien grūtāk.

Pieteikšanās sacensībām noslēgsies tikai 14. jūnija pulksten 12, taču dalību Jāņa Lūša kausā jau apstiprinājis jelgavnieks Gatis Čakšs, kurš 29. maijā ar jaunu personīgo rekordu – 83,89 metriem – uzvarēja Rīgas kausos. «Esmu izpildījis Eiropas čempionāta normatīvu, kas ir 80 metri, un ļoti gribētu aizbraukt uz čempionātu. Tas gan ir atkarīgs no tā, kādus rezultātus spēs uzrādīt pārējie Latvijas šķēpmetēji, tāpēc Jelgavā centīšos uzlabot savu rezultātu,» norāda sportists. Jāpiebilst, ka viņam šosezon sacensībās jau divreiz izdevies šķēpu raidīt tālāk par 80 metriem.

Jāpiebilst, ka sacensību rekords sievietēm ir 66,15 metri, ko 2014. gadā uzstādīja Madara Palameika, un 90,71 metrs vīriešiem, ko 2009. gadā uzstādīja Vadims Vasiļevskis.

Sacensības organizē Latvijas Šķēpmetēju klubs sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru. Skatītājiem ieeja – bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti