Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 7.2 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Šķēpmetējam Gatim Čakšam Eiropas čempionātā – 13. vieta

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Eiropas vieglatlētikas čempionātā Berlīnē sacensības sāka šķēpmetēji, starp kuriem ir arī jelgavnieks Gatis Čakšs. Viņš savā labākajā – pirmajā – mēģinājumā šķēpu raidīja 78,13 metrus tālu, un ar to nepietika, lai iekļūtu fināla sacensībās: viņam 13. vieta.

G.Čakšs pirmajā metienā šķēpu aizmeta 78,13 metrus tālu, otrais mēģinājums viņam netika ieskaitīts, trešajā šķēps lidoja tuvāk par pirmajā mēģinājumā uzrādīto rezultātu. «Pārāk lēni skrēju un arī izmetu ne tā,» pēc starta LTV7 savu sniegumu komentēja Gatis. Viņš norāda, ka parasti sacensībās pirmo metienu izpilda kā drošības metienu un reti kad viņam izdodas sacensību gaitā pirmajā mēģinājumā uzrādīto rezultātu pārspēt. Tā notika arī šoreiz – pirmais metiens bija arī vislabākais. Pēdējā mēģinājumā viņš spēja uzlabot ieskrējienu, bet nenoķēra pareizo mešanas kustību.

G.Čakšs Eiropas čempionātā pieaugušajiem startēja pirmo reizi un atzina, ka arī tiek lielā stadionā ar tik lielu auditoriju līdz šim nebija startējis. «Tas gan mani pārāk neietekmēja, jo līdzjutēji ir atsaucīgi, atbalsta ar aplausiem,» norādīja sportists. Viņš spriež, ka tomēr startā bija satraucies, jo ļoti gribēja aizmest tālāk, bet neizdevās. «Bet esmu priecīgs par to pašu un par iespēju, kas man tika sniegta, lai es saprastu, cik ļoti es to vēlos un ko es vēlos sasniegt nākamajos mačos. Āķis tagad ir lūpā,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzina Gatis. Jāpiebilst, ka G.Čakša personīgais rekords ir 83,89 metri, un šosezon viņš divas reizes sacensībās šķēpu ir raidījis tālāk par 80 metriem.

Latviju Eiropas čempionātā šķēpmešanā vīriešiem pārstāvēja trīs sportisti – G.Čakšs, Rolands Štrobinders un Patriks Gailums. Lai iekļūtu sacensību finālā, sportistiem bija jāizpilda kvalifikācija – jāsasniedz 82 metru atzīme. Finālā sacentīsies 12 labākie sportisti, tostarp Latvijas šķēpmetējs R.Štrobinders ar rezultātu 81,93 metri. G.Čakšs izcīnīja 13. vietu, bet P.Gailums ar savu sezonas labāko rezultātu 78,10 metriem – 14. vietu.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» un G.Čakša personīgā arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti