Meklēšanas forma

Apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Pirmdiena, 2019. gada 18. NovembrisVārda dienu svin: Aleksandrs, Doloresa, Brīve

Sestdien notiks orientēšanās pa Jelgavas 4. vidusskolu

Ritma Gaidamoviča
Sestdien, 12. janvārī, Jelgavā pirmo reizi notiks «Jelgavas telpu orientēšanās kauss 2019», kurā piedalīties aicināts ikviens interesents neatkarīgi no priekšzināšanām orientēšanā. Pirmais posms notiks Jelgavas 4. vidusskolā, otrais – 19. janvārī LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē, bet trešais, noslēdzošais, posms – 2. februārī Ozolnieku vidusskolā. Sacensībām iepriekš jāpiesakās.

Ideja par telpu orientēšanās sacensībām pilsētā radusies diviem skolēniem – Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēknim Rihardam Krūmiņam un Spīdolas Valsts ģimnāzijas audzēknim Ralfam Jānim Eižvertiņam, kuri paši aktīvi nodarbojas ar orientēšanās sportu. «Ralfs Jānis līdzīgu pasākumu vasarā organizēja saviem draugiem un paziņām, arī es tajā piedalījos un man iepatikās. Jāatzīst, ka telpu orientēšanās Latvijā kļūst aizvien populārāka, bet, pēc mums zināmās informācijas, mūsu reģionā nekas tāds nav bijis, tāpēc kopā nolēmām, ka mēs kā skolēnu mācību uzņēmums varētu organizēt telpu orientēšanos arī Jelgavā,» stāsta R.Krūmiņš.

Pirmais «Jelgavas telpu orientēšanās kausa» posms notiks jau šajā nedēļas nogalē – 12. janvārī Jelgavas 4. vidusskolā Akmeņu ielā 1. «Sacensībām ir atklātais starts no pulksten 11 līdz 14. Tas nozīmē, ka dalībnieki var startēt brīvi izvēlētā brīdī šo trīs stundu laikā,» skaidro R.Krūmiņš.

Telpu orientēšanās kausā piedalīties aicināts ikviens interesents, neatkarīgi no priekšzināšanām orientēšanā. Startēt sacensībās varēs sešās dažādās grupās: S16 (jaunietes līdz 16 gadiem), S21 (atklātā grupa sievietēm bez vecuma ierobežojuma), S40 (sievietes no 40 gadiem), V16 (jaunieši līdz 16 gadiem), V21 (atklātā vīriešu grupa bez vecuma ierobežojuma), V40 (vīrieši no 40 gadiem). Katram dalībniekam sacensību dienā būs jāveic divas distances, kas atšķirsies ar kontrolpunktu skaitu un izvietojumu. Rezultāts tiks ieskaitīts tikai tad, ja dalībnieks būs piedalījies abās distancēs.

«Pulksten 11.30 interesentiem, kuri sacensībās piedalīsies pirmo reizi vai arī, ja nav īsti pārliecināti par savām spējām, piedāvāsim nelielas apmācības jeb instruktāžu,» stāsta R.Krūmiņš.     

Lai piedalītos sacensībās, interesentiem obligāti iepriekš jāreģistrējas Latvijas Orientēšanās federācijas online sistēmā. Pieteikšanās uz katru posmu noslēgsies trīs dienas pirms sacensībām pulksten 12. Tas nozīmē: ja vēlaties startēt pirmajā posmā Jelgavas 4. vidusskolā 12. janvārī, pieteikties var līdz rītdienas, 9. janvāra, pulksten 12. Dalības maksa S16 un V16 grupā – 2,50 eiro, pārējiem – 5 eiro.

«Neliels skaits dalībnieku, kuri nokavēs pieteikšanās termiņu, varēs reģistrēties arī uz vietas pasākuma dienā, taču, lai mēs jau laikus sagatavotu kartes un sacensībām nepieciešamo, tomēr aicinām interesentus pieteikties iepriekš elektroniski,» aicina R.Krūmiņš. Piesakoties uz vietas, dalības maksa S16 un V16 – 3,50 eiro, pārējiem – 6 eiro un to iespējams samaksāt tikai skaidrā naudā.

Jāpiebilst, ka, lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem jābūt ērtā apģērbā un piemērotos apavos, lai varētu skriet pa skolas telpām, tāpat dalībniekiem būs nepieciešams Sportident čips. Ja dalībniekam tā nav, organizatori nodrošinās to īri uz sacensību laiku par 1 eiro.

R.Krūmiņš norāda, ka katrā posmā tiks apbalvoti 1. vietas ieguvēji katrā grupā, bet četri labākie no katras grupas tiks tālāk uz pusfinālu, kas notiks pēc trešā posma kvalifikācijas sacensībām Ozolnieku vidusskolā 2. februārī.

Sīkāku informāciju par sacensībām, to norisi, noteikumiem un citiem jautājumiem var iegūt sacensību mājaslapā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru