Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.1 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Sākusies desmitā «Baltijas puķe»

Ritma Gaidamoviča
Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) ar grupu vingrojumiem sākušās 10. starptautiskās mākslas vingrošanas sacensības «Baltijas puķe». Plānots, ka grupu vingrojumi šodien notiks līdz pulksten 16, bet vēlāk sāksies individuālie starti, kas turpināsies arī sestdien, 9. martā no pulksten 9, un svētdien, 10. martā no pulksten 9.30. Skatītājiem ieeja sacensībās ir bez maksas.

Šis ir «Baltijas puķes» jubilejas gads – sacensības notiek jau desmito reizi, un šogad tās pulcē vairāk nekā 500 mākslas vingrotāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Vācijas. Sacensības šorīt tika atklātas ar grupu vingrojumiem, kas programmā iekļautas otro reizi. Mūsu pilsētu grupu vingrojumos šogad pārstāv septiņas komandas, kurās startē mākslas vingrotājas no kluba «Baltic Flower» un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS). «Pašām šķiet, ka priekšnesums izdevās, bet, protams, vienmēr jau var labāk,» tūlīt pēc starta atzina jelgavnieces Laura Vaska un Adriāna Eltermane, kuras kopā ar komandas biedrēm sacentās astoņus un deviņus gadus veco meiteņu grupā. Viņas grupu vingrojumu sacensībās «Baltijas puķē» piedalījās pirmo reizi, tāpēc uztraukums bijis ļoti liels, taču meitenes atzīst, ka drošāk jūtas, uzstājoties komandā. «Ja kādu no nākamajiem vingrojumiem pēkšņi aizmirsti, vari paskatīties uz kaimiņieni un uzreiz atceries,» atzīst Adriāna.

Kluba «Baltic Flower» trenere Evelīna Mizūne stāsta, ka divas komandas «Baltijas puķē» savās mājās Jelgavā startēja pirmo reizi, tāpēc priekšnesumos bija jūtama satraukuma klātbūtne. «Nenoliedzami, stress ir liels – liela zāle, tik daudz tiesnešu, tribīnēs skatītāji, visu laiku jādomā par priekšnesumu, bet tikai tā jau var gūt to uzstāšanās pieredzi. Tām meitenēm, kuras grupu sacensībās piedalījās jau pērn, bija lielāka pārliecība uzstājoties,» secina trenere, piebilstot, ka par rezultātiem grūti spriest, bet kopumā jelgavnieces sevi apliecinājušas labi. «Jāteic, ka katru gadu uz šīm sacensībām ierodas ļoti spēcīgas meitenes no ārvalstīm, līdz ar to konkurence ir ļoti liela,» piebilst E.Mizūne.

Daļa no meitenēm, kuras šodien piedalījās grupu vingrojumos, rīt un parīt piedalīsies arī individuālajās sacensībās. Plānots, ka grupu vingrojumu sacensības šodien noslēgsies līdz pulksten 16, bet vēlāk sāksies individuālie starti juniorēm B grupā (13–15 gadi). Individuālās sacensības turpināsies arī sestdien no pulksten 9 līdz vakaram un svētdien no pulksten 9.30 līdz vakaram. Oficiālā sacensību atklāšana notiks 9. martā pulksten 13.30. Šis ir sacensību desmitais – jubilejas – gads, tāpēc Jelgavas meitenes pārējām dalībniecēm un skatītājiem atklāšanā būs sagatavojušas īpašu priekšnesumu.

Skatītājiem ieeja sacensībās ir bez maksas.

Sacensības organizē mākslas vingrošanas klubs «Baltic Flower» sadarbībā ar Sporta servisa centru un BJSS.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti