Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 7.5 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 16. DecembrisVārda dienu svin: Alvīne

Rumānijas kalnos noskrien 77 kilometrus

Anastasija Miteniece
Šonedēļ jelgavnieks Edgars Bukšs piedalījās un uzrādīja augstus rezultātus ultramaratonā Rumānijā – viņš pieveica 77 kilometru garu distanci 14 stundās 54 minūtēs un 34 sekundēs. «Tā bija izaicinoša, kontrastiem bagāta trase un esmu gandarīts par paveikto,» vērtē jelgavnieks.

Skrējiens notika Rumānijā, Transilvānijas reģionā. Tā starts un finišs bija Branas pilsētā pie tūristu vidū populārās Drakulas pils. Trase bija kalnaina – augstākā virsotne, ko skrējēji sasniedza sacensību laikā, bija 2160 metri virs jūras līmeņa. Kopumā jelgvnieks pieveica 4400 kāpuma metrus, kas arī ir ievērojams sasniegums, ņemot vērā distances garumu. «Arī tas bija izaicinājums, jo iepriekš neko tādu nebiju pieredzējis,» tā viņš, uzsverot, ka grūtākie bija gari kāpumi un noskrējieni.

Sacensību starts dots sestdien, 18. maijā, pulksten 7 no rīta, kad gaisa temperatūra bija ap septiņiem grādiem. Kopumā sacensībās startēja 314 cilvēki, bet finišu sasniedza 300. E.Bukšs bija 118. Jelgavnieks atzīst, ka trase bija diezgan sarežģīta – bija jābūt uzmanīgam uz slapjiem akmeņiem, kusa sniegs, daudzviet veidojās tērcītes. «Skrējienā piedzīvoju visus iespējamos laikapstākļus – sniegu, sauli, lietu, krusu, dubļus līdz ceļiem. Distances sākumā pagāja kāds laiks, kamēr pielāgojos, bet otrajā daļā viss aizgāja un jutos spēcīgs. Krīzes moments bija 40. kilometrs, kad ārā karsēja saule – bija jūtamas galvassāpes un spēku izsīkums. Bet jau 50. kilometrā sāka gāzt, bija krusa un tad jau biju kā zivs ūdenī. Man tas bija atvēsinājums. Latviešiem jau laikam tā ir – draņķīgos laikapstākļos protam adaptēties,» teic E.Bukšs.

Jelgavnieks atzīst, ka ar sasniegto rezultātu ir apmierināts, jo sākotnēji bija domājis, ka distanci mēros ilgākā laika posmā. «Kad finišēju, sapratu, ka organizatori veltīgi saīsināja distanci no 100 līdz 77 kilometriem. Šķiet, viņi bija pārlieku piesardzīgi,» vērtē E.Bukšs, papildinot: organizatori bija piekodinājuši, lai skrējēji neekonomē uz svara rēķina un ņem līdzi arī kādu papildu drēbju kārtu, tomēr arī tā skrējienā nemaz nenoderēja un rezultātā bija vien kā lieks svars mugursomā.

Jāpiebilst, ka šis E.Bukšam nebija pirmais ultramaratons. Viņš jau ir noskrējis deviņus ultramaratonus – septiņus Latvijā un divus ārzemēs. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv rakstīja, ka E.Bukšs 2017. gadā Horvātijā pieveica 108 kilometrus garu ultramaratonu, savukārt pērn pieveica 170 kilometrus garu ultramaratonu Horvātijā.

Foto: no E.Bukša arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti