Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Regbisti gatavojas mājas sacensībām ZOC

Ritma Gaidamoviča
22. septembrī regbija klubs «Mītava» mūsu pilsētā jau septīto reizi rīkos kluba pirmajam trenerim Igoram Umeckim veltīto regbija turnīru «Mītava cup 2019», cerot, ka arī šogad Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) tas pulcēs ap 400 jauno regbistu no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Šis gads īpašs ar to, ka klubs, attīstot regbija kultūru Latvijā, pēc spēlēm visus dalībniekus aicinās uz tā saukto 3. puslaiku jeb pēcspēļu svinīgajām vakariņām, lai pārrunātu dienas notikumus.

RK «Mītava» šobrīd apvieno ap 100 pilsētas bērnu un jauniešu vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, tostarp 20 meitenes, un spēlētāji aizvada treniņus trīs reizes nedēļā. «Arī mums vasara bija spraiga – piedalījāmies Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kurā meiteņu komanda izcīnīja zelta medaļu, bet puišu – bronzas, mums notika nometne un vairākas sacensības Lietuvā, bet augusta noslēgumā piedalījāmies regbija turnīrā Kaļiņingradā, kurā mūsu meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļu piecu komandu konkurencē. Uzskatu, ka labākais treniņš ir spēle, tāpēc cenšamies pēc iespējas vairāk piedalīties dažādos turnīros,» stāsta kluba galvenais treneris Roberts Bondarenko.

RK «Mītava» pilsētā jau pazīst

Viņš atzīst, ka regbijs Jelgavā nav tik populārs kā futbols, basketbols vai hokejs, bet labā ziņa ir tā, ka RK «Mītava» pilsētā jau pazīst un cilvēki zina – arī Jelgavā ar šādu sporta veidu var nodarboties. «Ja pirms pieciem gadiem, kad sāku strādāt klubā un skolās jauniešiem jautāju, vai zina, kas ir regbijs, visbiežāk saņēmu noliedzošu atbildi, tad šobrīd jau ir pavisam cita aina. Tiesa, ja bērnam iedosi futbola bumbu, viņš zinās, kas ar to darāms, ja regbija, tad ne katrs pratīs ar to rīkoties. Mūsu uzdevums ir to iemācīt,» atzīst treneris, norādot, ka klubam ir svarīgi ne tikai sportiskie panākumi, bet arī iesaiste pilsētas sabiedriskajā dzīvē, būt redzamiem. «Cenšamies būt arī sabiedriski aktīvi – piedalāmies pilsētas pasākumos, piemēram, kā komanda Jelgavas nakts pusmaratonā skrējām piecu kilometru distanci, vairākas reizes esam rīkojuši ģimeņu regbija treniņus ZOC, aicinot ikvienu tuvāk iepazīt šo sporta veidu, un tas ir devis rezultātu – regbija treniņus apmeklē arvien vairāk bērnu. Tāpat šovasar sākām rīkot fotoorientēšanās sacensības «Iepazīsti Latviju», un pirmais posms notika Jelgavā. Treneri izveidoja trasi, izdomāja kontrolpunktus, un šīs sacensības pulcēja vairākus desmitus ģimeņu,» stāsta R.Bondarenko.

Satrauc treniņbāze

Treniņbāze ir tas, kas pašlaik visvairāk uztrauc treneri un kolēģus. «Mums ir nepieciešama sporta bāze, kurā varam trenēties. Šobrīd izmantojam RAF stadionu, par kuru arī paši cenšamies rūpēties, taču diemžēl mēs tur audzēkņiem nevaram nodrošināt ne dušas, ne pienācīgas ģērbtuves – izlīdzamies ar uzstādīto konteineru. Taču skumjākais ir tas, ka mēs laukumu sakopjam un pielāgojam regbija spēlei, tostarp savelkam līnijas, uzstādām vārtus, bet vietējie iedzīvotāji to izmanto kā mājas mīluļu pastaigu laukumu, aiz tiem nesavācot. Tā ir cīņa ar vējdzirnavām. Šobrīd izskatām iespēju trenēties vai nu LLU stadionā, vai kādā no Jelgavas skolu sporta laukumiem, kas kļūtu par mūsu pastāvīgo bāzi,» tā treneris, piebilstot, ka tuvāko divu gadu mērķis ir palielināt regbija kluba dalībnieku skaitu līdz 150 audzēkņiem – to ļauj šā brīža treneru korpusa kapacitāte. R.Bondarenko skaidro, ka šobrīd klubā ir pieci treneri: «Ja būtu stabila bāze, varētu domāt arī par regbija sporta skolas izveidi Jelgavā.»

Cer, ka Jelgavā būs arī regbija pieaugušo komandas

Viņš gan atzīst, ka Latvijā kopumā regbija attīstīšanā vēl daudz darāmā. «Latvijā ir piecas vīriešu komandas, kas spēlē Virslīgā, četras sieviešu komandas un astoņi regbija klubi, kuros trenējas jauniešu komandas. Bet mums valstī ir tikai divas lielas sacensības – Latvijas čempionāts un Latvijas kauss –, tāpēc, lai bērni apzinātos, ka no treniņiem ir arī kāda jēga, braucam uz sacensībām Lietuvā, Polijā, Krievijā, kur šis sporta veids ir daudz populārāks. Piemēram, mūsu sadraudzības pilsētā Šauļos vien ir trīs pusprofesionāli regbija klubi, kuros trenējas arī jaunieši. Lietuvieši šobrīd mums ir trīs soļus priekšā, jo regbija attīstība tiek atbalstīta valsts līmenī,» stāsta treneris.

Viņš cer, ka pēc pāris gadiem Jelgavā izdosies izveidot arī sieviešu un vīriešu pieaugušo komandas. «Gribam, lai tiem bērniem un jauniešiem, kuri pie mums trenējas, ir motivācija, mērķis, uz kuru tiekties. Citādi viņi trenējas, daži tiek uz Latvijas izlasi, apņēmīgākie aiziet uz cita kluba pieaugušo komandu, bet vajadzētu, lai mums pašiem būtu šāda komanda,» spriež R.Bondarenko, piebilstot, ka RK «Mītava» spēlētājs Andris Buske šobrīd trenējas un dzīvo Krasnojarskā un spēlē Krievijas čempionvienībā «Enisei-STM», bet Renārs Aizpuris atrodas Maskavā un cer tuvākajā laikā parakstīt līgumu ar Maskavas CSKA regbija komandu.

Gaida jaunus dalībniekus

RK «Mītava» joprojām savā komandā uzņem jaunus dalībniekus, un par to var interesēties pie trenera R.Bondarenko pa tālruni 20498051. Klubā tiek uzņemti bērni vecumā no sešiem gadiem, un nav nepieciešamas priekšzināšanas šajā sporta veidā. «Mēs klubā nespēlējam tikai regbiju, bet arī rīkojam dažādus pasākumus, lai saliedētu komandu un veidotu labu sadarbību ar vecākiem. Viens no jaunievedumiem, ko praktizējam jau deviņus mēnešus, ir vieglatlētikas treniņi, kuros piedalās bērni un jaunieši kopā ar vecākiem. Treniņu programma izstrādāta tā, lai izkustēties varētu visi,» tā R.Bondarenko.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti