Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 8 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no ZR
Piektdiena, 2019. gada 20. SeptembrisVārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Par spīti plaukstas traumai, Kalvis Kalniņš sestdien cīnīsies par bronzu

Ilze Knusle
Jelgavas karatists Kalvis Kalniņš sestdien Madridē, Spānijā, aizvadīs cīņu par pasaules čempionāta bronzas medaļu.

Kalvim čempionāts sākās vakar, 7. novembrī, ar aizvadītām piecām cīņām. Mūsu sportists čempionātā iesaistījās no otrās kārtas – viņam pretī stājās Senegālas sportists Saliū Djūfs. «Patiesībā Kalvim čempionāts iesākās ar nelielu satraukumu, jo izložu sistēma kļūdaini uzrādīja, ka viņš pēc svara kontroles ir diskvalificēts. Tika diskvalificēta Latvijas sportiste svara kategorijā līdz 61 kilogramam, bet kļūdas dēļ bija norādīts, ka Kalvis. Lai gan tas atrisinājās, uzskatu – šis apstāklis mazliet patraucēja viņam pilnībā noskaņoties pirmajai cīņai,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja Latvijas izlases treneris Rolands Družoks. Neskatoties uz to, šajā cīņā ar 2:0 pārāks bija latviešu sportists.

Nākamajā kārtā Kalvja pretinieks bija Korejas sportists Jons Gudžu, kuru Kalvis pieveica ar rezultātu 4:0. «Šo cīņu Kalvis iesāka ļoti pārliecinoši, ieguva vadību, bet cīņas vidū situācija mainījās – tiesneši Korejas sportistam ieskaitīja apšaubāmu sitienu, savukārt Kalvis guva labās plaukstas traumu. Neskatoties uz to, viņš cīņas beigās saņēmās un ar efektīgu spērienu pēdējā sekundē izcīnīja uzvaru,» stāsta treneris.

Nākamajā cīņā Kalvis uzveica Taizemes karatistu Pūrisu Saijasombatu – cīņa noslēdzās ar rezultātu 5:5, bet uzvara tika piešķirta mūsu sportistam – un iekļuva ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālā jelgavnieks tikās ar Japānas sportistu Naoto Sago, kuram piekāpās ar rezultātu 4:6. Treneris norāda, ka šī bija visemocionālākā cīņa šajā svara kategorijā, un, viņaprāt, vērtējot abu karatistu sniegumu, viņiem vajadzēja tikties čempionāta finālā. Tā kā japānis ar 10:0 sagrāva Kazahstānas sportistu un iekļuva finālā, Kalvis turpināja cīņu gandarījuma turnīrā, pārliecinoši ar 2:0 uzveicot Āzijas čempionu Ardiansju Rifkiju Arrosjīdu no Indonēzijas. «Liels paldies jāsaka Latvijas komandas dakterim Visvaldim Bebrišam, kurš panāca sāpju mazināšanos plaukstā cīņā pret Āzijas čempionu, jo, manuprāt, tieši sāpes bija galvenais faktors, kas patraucēja Kalvim svarīgajā cīņā pret japāni,» teic A.Družoks.

Sestdien, 10. novembrī, Kalvis tiksies ar Kazahstānas karatistu Darhanu Asadilovu cīņā par bronzas medaļu.

K.Kalniņš startē svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. «Konkurence ir iespaidīga. Manā svara kategorijā startē 87 savu valstu numur viens,» īsi pirms čempionāta portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja sportists. Jāpiebilst, ka pasaules čempionāts notiek reizi divos gados.

K.Kalniņš 2010. gadā izcīnīja bronzu pasaules čempionātā, ir 2017. gada Eiropas čempions un 2018. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs.

Foto: no sportista arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti