Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Par Latvijas airētāju Gada simpātiju izvēlēta jelgavniece Kristīne Bumbiere

Ritma Gaidamoviča
Jau trešo reizi pasniegta Latvijas Airēšanas federācijas Gada balva akadēmiskajā airēšanā, kas šogad piešķirta 11 nominācijās. Par Gada simpātiju Latvijas airētāji šogad atzina Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkni Kristīni Bumbieri. Federācija arī pasniedza Goda rakstus jelgavniekiem par neatsveramu atbalstu, organizējot airēšanas sacensības VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas jūlijā notika Jelgavā.

«Starp balvas pretendentiem bija vairāki jelgavnieki, bet nomināciju ieguva tikai Kristīne, kuru šim titulam izvirzījām mēs paši – Jelgavas airētāji. Proti, katra airēšanas skola vai klubs varēja iesniegt savus kandidātu, sagatavojot aprakstu par to, kāpēc tieši šī persona ir pelnījusi Gada balvu nominācijā «Gada simpātija». Bet uzvarētāju noteica visi pasākuma apmeklētāji, balsojot ar ovācijām. Kristīne šoreiz izpelnījās skaļākās ovācijas,» stāsta Kristīnes trenere Agita Puriņa, piebilstot, ka Kristīni šim titulam izvirzījuši vairāku iemelsu dēļ. «Viņa aizvadīja labu sezonu un ir labāko trijniekā savā vecuma grupā starp 2002. un 2003. gadā dzimušajām meitenēm, tāpat viņa šogad izcīnīja vietu Latvijas izlases sastāvā, lai piedalītos starptautiskās sacensībās «Baltic cup». Viņa ir viena no retajām sportistēm, kura pierunāja savu klasi un audzinātāju atnākt ekskursijā uz Jelgavas airēšanas bāzi, lai skolasbiedri tuvāk iepazītu airēšanas sportu. Tāpat Kristīne, neskatoties uz saspringto treniņu un sacensību grafiku, teicami pabeigusi Jelgavas Mūzikas skolu un arī ļoti labi mācās – viņas vidējā atzīme ir virs 9 ballēm. Kristīne ir pelnījusi šo balvu,» stāsta trenere.

Tāpat Latvijas Airēšanas federācija Gada balvas pasniegšanas ceremonijā pasniedza Goda rakstu Jelgavas Sporta servisa centram, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijai, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei «Pilsētsaimniecība», jelgavniekiem Ilzei Bomei, A.Puriņai, Evitai Jaunbauerei un Arnim Zātiņam par veiksmīgu sadarbību un neatsveramu atbalstu, organizējot airēšanas sacensības VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas jūlijā notika Jelgavā.

Jāpiebilst, ka viens no airēšanas Gada balvas pasniegšanas ceremonijas vadītājiem bija jelgavnieks – šis pienākums bija uzticēts airētājam Pēterim Šķiņķim.    

Bet vēl pirms Gada balvas pasniegšanas ceremonijas airētāji sezonu noslēdza ar sacensībām «Latvijas rudens kauss 2019». Proti, 1. novembrī sportisti aizvadīja airēšanas sacensības airēšanas bāzēs, kurās trenējas ikdienā, noskaidrojot labākos, bet 2. novembrī jaunieši skrēja krosu Jūrmalā, Slokas stadionā. «Lai noteiktu uzvarētājus šajās sacensībās, tika sasummēts airēšanas rezultāts un krosa rezultāts. Pieaugušo grupā 2. vietu izcīnīja mūsu Jānis Timbors, bet junioru C grupā (2006. gadā dzimuši un jaunāki) – Emīls Niks Donovs,» tā trenere A.Puriņa.

Foto: no treneres A.Puriņas arhīva, Specializētā airēšanas sporta skola

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti