Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 3.9 m/s no A-DA
Trešdiena, 2019. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna, Vigo

Olimpiskajā dienā rosina uz fiziskām aktivitātēm brīvā dabā

Ritma Gaidamoviča
20. septembrī Latvijā notiks tradicionālā Olimpiskā diena, kuras devīze šogad ir «Nāc un vingrot sāc!». Tajā iesaistīsies arī Jelgava, pulksten 10 skolēnus, bērndārzniekus, pedagogus un ikvienu jelgavnieku aicinot uz kopīgu rītarosmi Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC). Pēc tās skolu jaunieši ZOC stadionā sacentīsies komandu stafetēs, un šajā dienā tiks sveikti Jelgavas sportisti, kuri izcīnīja godalgotas vietas Latvijas Jaunatnes olimpiādē, un viņu treneri.

Jelgavas Sporta servisa centra direktora vietniece Maija Actiņa stāsta, ka centrālā pasākuma norises vieta Jelgavā būs ZOC, taču kopīga rītarosme un citas sportiskas aktivitātes šajā dienā notiks vairāk nekā 15 pilsētas izglītības iestādēs. «Esam saņēmuši vairāk nekā 15 izglītības iestāžu pieteikumus par dalību Olimpiskajā dienā, un vingros arī, piemēram, Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas tehnikumā, Centra pamatskolā, 4. sākumskolā, Tehnoloģiju vidusskolā, pirmsskolas izglītības iestādēs «Ķipari», «Pasaciņa», «Kāpēcīši»,» stāsta M.Actiņa, norādot, ka ZOC galvenie pasākuma dalībnieki būs Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas pamatskolas «Valdeka»-attīstības centra skolēni un tuvējo bērnudārzu audzēkņi, uzaicināta arī pilsētas vadība, taču iesākt dienu aktīvi rosināts ikviens jelgavnieks. 

Pasākuma atklāšana, paceļot Olimpiskās dienas karogu, ZOC paredzēta pulksten 10, bet pēc tam būs kopīga rīta vingrošana. «Šogad Olimpiskā diena nav veltīta konkrētam sporta veidam – uzmanība tiek vērsta uz fiziskām aktivitātēm brīvā dabā. Mājaslapā www.olimpiade.lv ir ievietots video ar Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu – viens paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem, otrs – skolēniem un pieaugušajiem. Ikviens dalībnieks tos var noskatīties un rītarosmei sagatavoties jau mājās. Jāpiebilst, ka vingrojumu kustības abos variantos ir diezgan līdzīgas, programmas atšķiras vien ar ilgumu. Rītarosmē ZOC izpildīsim to vingrojumu kompleksu, kas paredzēts skolēniem,» stāsta M.Actiņa, mudinot piedalīties arī citus pilsētniekus.

Pasākums turpināsies ar divām stafetēm Jelgavas skolu komandām, kuras sacentīsies 10x60 metru pretstafetē un 4x100 metru stafetē. Bet pulksten 16 Olimpiskajā dienā Jelgavas Sporta servisa centrs svinīgā pasākumā Jelgavas Valsts ģimnāzijā pateiksies mūsu pilsētas sportistiem, kuri izcīnīja medaļas Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas notika Jelgavā jūlija sākumā, kā arī treneriem par ieguldīto darbu.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti