Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Nosaukti Jelgavas gada labākie sportisti

Ilze Knusle-Jankevica
«Saņemt balvu kā labākajam Jelgavas sportistam – tas man bija pārsteigums un vienlaikus arī gandarījums, jo nemaz nezinu, vai kādreiz šis tituls ir piešķirts basketbolistam,» saka Edgars Krūmiņš, kurš kopā ar komandu iekļauts Latvijas Olimpiskajā vienībā un atzīts par 2017. gada Jelgavas labāko sportistu olimpiskajos sporta veidos.

Šobrīd Edgars atveseļojas no traumas, ko guva šovasar, pārstāvot Latviju 3x3 basketbola turnīros. Puiši uzvarēja FIBA Eiropas kausā un izcīnīja godalgas FIBA «Challanger» un FIBA pasaules tūres posmos. «Janvāra vidū jau varēšu atsākt skriet un pamazām gatavoties pirmajam jaunās sezonas «Challanger» posmam, kas notiks aprīlī,» norāda basketbolists, papildinot, ka komanda jau kvalificējusies pasaules čempionātam, kas notiks jūnijā, bet noteikti cīnīsies arī par ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. «3x3 basketbols ir iekļauts Tokijas 2020. gada olimpisko spēļu programmā, un ar katru gadu konkurence par vienu no astoņām vietām uz olimpiskajām spēlēm tikai augs. Nevaram atslābināties ne mirkli, jāstrādā uz visiem 100 procentiem,» stāsta 2017. gada Jelgavas labākais sportists olimpiskajos veidos.

Jelgavas 2017. gada labākie sportisti un treneri sveikti šovakar pasākumā «Sporta laureāts 2017», pavisam desmit nominācijās apbalvojot 41 laureātu. Par Jelgavas šī gada labāko sportisti olimpiskajos veidos atzīta BMX braucēja Vanesa Buldinska, kura jūlijā Eiropas čempionātā junioriem izcīnīja bronzas medaļu. «Uzskatu, ka aizvadītā sezona bija viduvēja, lai gan galveno mērķi – iekļūt trijniekā Eiropas čempionātā – sasniedzu. Arī no otra mērķa – iekļūšanas finālā pasaules čempionātā – nebiju tālu,» sezonu vērtē Vanesa. Viņa uzsver, ka nākamsezon viņas prioritāte ir skola, jo jābeidz 12. klase. Sportiskie plāni ir kvalificēšanās Tokijas spēlēm, tāpēc nākamsezon būs vairāk gatavošanās un nav pat plānots startēt pasaules čempionātā.

«Mums ir liels prieks un lepnums par to, ka Jelgava ir atgriezusies to pilsētu pulkā, kuru sportisti startēs olimpiskajās spēlēs – ziemas olimpiskajās spēlēs februārī piedalīsies divi mūsu pilsētas sportisti: daiļslidotāja Diāna Ņikitina un šorttrekists Roberts Zvejnieks. Tas ir rādītājs, ka mēs varam, tomēr jāatceras, ka sportiskie rezultāti nav atkarīgi no burvju nūjiņas, tas ir milzīgs darbs, ko ik dienu veic sportisti, treneri, viņu ģimenes un citi iesaistītie,» sveicot Jelgavas sportistus un trenerus, uzsvēra Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Abi ziemas olimpisko spēļu Latvijas komandas dalībnieki un vēl citi pilsētas sportisti saņēma balvu nominācijā «Par augstiem sporta sasniegumiem 2017. gadā». «Šorttreka komandai janvāra sākumā ir svarīgas sacensības – Eiropas čempionāts, pēc kura aizvadīsim piecu dienu treniņnometni,» laiku līdz olimpiskajām spēlēm iezīmē šorttreka trenere Evita Krievāne. Viņas audzēknis R.Zvejnieks uzskata, ka šobrīd ir vien izdarīts pirmais solis – olimpiskajās spēlēs vēl labi jānostartē. «Mērķis būtu uzstādīt personisko rekordu 500 vai 1000 metru distancē, kas būtu arī jauns Latvijas rekords, tomēr arī top16 nav neaizsniedzams,» papildina trenere. Roberts olimpiskajās spēlēs startēs 500 un 1000 metros un atzīst, ka ir izteikts sprinteris ar labu startu un paātrinājumu, tāpēc viņam mīļākā ir īsākā distance.

Latvijas Olimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma Eiropas karatē čempions Kalvis Kalniņš, ko viņam pasniedza Jelgavas domes priekšsēdētājs. «Jau janvāra beigās notiks pirmais Premjerlīgas posms, kuram šobrīd gatavojos. Nākamgad būs septiņi Premjerlīgas posmi, četras A sērijas sacensības, maijā – Eiropas čempionāts, gada beigās – pasaules čempionāts. Tas ir mans plāns. Startēšu svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, jo šobrīd šajā svarā esmu pasaules reitingā sestais – ir lielākas izredzes kvalificēties Tokijai,» stāsta karatists. Viņš piebilst, ka nākamgad Premjerlīgas posmos būs ļauts startēt tikai 64 sportistiem katrā svara kategorijā, kas palielinās konkurenci un padarīs cīņas sīvākas. Jāpiebilst, ka Kalvis ir galvenā trenera meklējumos – šobrīd Latvijas Karatē federācijai notiek pārrunas ar kādu Latvijas speciālistu, bet skaidrība šajā jautājuma varētu būt janvāra vidū.

Vēl pasākumā tika sveikta «Jelgavas kērlinga kluba» sieviešu komanda, kura decembrī Eiropas čempionāta B divīzijā izcīnīja 2. vietu un ieguva tiesības nākamgad startēt čempionāta A divīzijā. Šo panākumu komanda sasniedza, kad Jelgavas domes Sporta komisijas sēdē jau bija apstiprināts laureātu saraksts.

Foto: Ivars Veiliņš

Jelgavas pilsētas sporta izcilnieku apbalvošana «SPORTA LAUREĀTS 2017»

PAR AUGSTIEM SPORTA SASNIEGUMIEM 2017. GADĀ

Sportisti

Diāna Ņikitina, daiļslidošana

Izcīnīta 1. vieta starptautiskās sacensībās «Zelta lācis», iegūts Latvijas čempiones tituls; sportiste iekļauta ziemas olimpisko spēļu Latvijas izlases sastāvā.

Roberts Zvejnieks, šorttreks

Izcīnīta 12. vieta divos ISU Pasaules kausa posmos 500 m distancē, iegūta 14. vieta ISU Eiropas čempionātā 500 m distancē. Sportists iekļauts ziemas olimpisko spēļu Latvijas izlases sastāvā.

Jānis Timbors, akadēmiskā airēšana

Iegūta 8. vieta pasaules čempionātā junioriem 2000 m distancē pārairu četriniekā; šogad sportists kļuvis par Baltijas un Latvijas čempionu. Latvijas Airēšanas federācijas «Gada balva akadēmiskajā airēšanā» ieguvējs.

Didzis Rudavs, peldēšana

Izcīnīta 10. vieta Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā peldēšanā 100 m brasā; Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnītas divas zelta medaļas. Šogad sportists kļuvis par Baltijas un Latvijas čempionu.

Renārs Dronga, pauerliftings

Izcīnīta 5. vieta pasaules čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu, 3. vieta Eiropas čempionātā spiešanā guļus ar ekipējumu, 1. vieta Latvijas un Jelgavas pilsētas atklātajā čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu.

Sintija Pastare, svara bumbu celšana

Latvijas rekords un uzvara Eiropas čempionātā svaru bumbu celšanā garā cikla vingrinājumā.

Alberts Jurčenko, brīvā cīņa

Izcīnīta 5. vieta Eiropas čempionātā junioriem, 9. vieta pasaules čempionātā junioriem, šogad iegūts Latvijas čempiona tituls.

Kristens Krīgers, BMX riteņbraukšana

Izcīnīta 5. un 6. vieta Eiropas kausa 3. un 4. posmā.

Milēna Rinkeviča, džudo un sambo

Izcīnīta 13. vieta Eiropas džudo čempionātā U-18, 1. vieta Latvijas Republikas meistarsacīkstēs U-18 un Latvijas Republikas atklātajā čempionātā. Sambo disciplīnā iegūta 3. vieta pasaules un Eiropas čempionātā jauniešiem.

Matīss Ozols, kanoe airēšana

Vairākkārtējs Latvijas čempions junioriem. Šogad izcīnīta 7. vieta Eiropas čempionātā junioriem C-1 500 m un 10. vieta pasaules čempionātā junioriem C-2 1000 m; Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnīta zelta godalga.

Jūlija Gutova, kanoe airēšana

Vairākkārtēja Latvijas čempione junioriem. Šogad izcīnīta 13. vieta Eiropas čempionātā C-2 500 m, 10. vieta Eiropas čempionātā junioriem C-1 200 m, 12. vieta pasaules čempionātā junioriem C-1 200 m un C-1 500 m.

Roberts Altmanis, smaiļošana

Vairākkārtējs Latvijas čempions junioriem; šogad iegūta 8. vieta Eiropas čempionātā junioriem K-1 200 m.

Edgars Bergs, pielāgotais sports, lodes grūšana

2017. gada Latvijas čempions, pasaules čempionātā izcīnīta 4. vieta.

Valērijs Redjko, futbols

Futbola kluba «Jelgava» 2016./2017. gada sezonas vērtīgākais spēlētājs.

Kārlis Pauls Levinskis, volejbols

Vīriešu volejbola kluba «Biolars/Jelgava» 2016./2017. gada sezonas vērtīgākais spēlētājs.

Inese Jursone, volejbols

Sieviešu volejbola kluba «Jelgava» 2016./2017. gada sezonas vērtīgākā spēlētāja.

Rihards Cimermanis, hokejs

Hokeja kluba «Zemgale/LLU» 2016./2017. gada sezonas vērtīgākais spēlētājs.

Treneri

Vladimirs Smirnovs, brīvā cīņa, cīņu klubs «Milons»

Trenera audzēknis Alberts Jurčenko 2017. gadā uzrādījis augstvērtīgus rezultātus gan pasaules, gan Eiropas meistarsacīkstēs, gan Latvijas čempionātā.

Astra Ozoliņa, peldēšana, Jelgavas Specializētā peldēšanas skola

Treneres audzēknis Didzis Rudavs 2017. gadā, startējot dažādās sacensībās, uzrādījis teicamus rezultātus.

Agita Puriņa, akadēmiskā airēšana, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Treneres audzēknis Jānis Timbors 2017. gadā uzrādījis augstvērtīgus rezultātus pasaules, Baltijas un Latvijas čempionātā.

Haralds Vasiļjevs, hokejs, hokeja klubs «Zemgale/LLU»

Trenera vadībā Jelgavas vīriešu hokeja komanda 2016./2017.gada sezonas čempionātā izcīnījusi bronzas godalgas.

Lelde Laure, smaiļošana un kanoe airēšana, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Treneres audzēknis Roberts Altmanis 2017. gadā veiksmīgi startējis Eiropas čempionātā junioriem un kļuvis par vairākkārtēju Latvijas čempionu.

Maija Ukstiņa, pielāgotais sports, invalīdu sporta un rehabilitācijas klubs «Cerība»

Treneres audzēknis Edgars Bergs izcīnījis 4. vietu pasaules čempionātā un kļuvis par Latvijas čempionu.

Varis Krūmiņš, basketbols, basketbola klubs «Jelgava», Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Trenera vadībā basketbola komanda «Jelgava/BJSS» aizvadītajā sezonā ieguva Latvijas basketbola līgas 2. divīzijas čempionu titulu.

Harijs Zelčs, basketbols, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Trenera vadībā sieviešu basketbola komanda «Jelgava/BJSS» iepriekšējās sezonas Jaunajā sieviešu basketbola līgā izcīnīja 3. vietu.

Jānis Leitis, volejbols, volejbola klubs «Jelgava»

Trenera vadībā aizvadītajā sezonā sieviešu volejbola komanda «Jelgava/LU» ieguva Latvijas čempionāta bronzas godalgas.

Jurijs Deveikuss, volejbols, volejbola klubs «Biolars/Jelgava»

Trenera vadībā vīriešu volejbola komanda «Biolars/Jelgava» iepriekšējā sezonā izcīnīja Latvijas čempionāta bronzas godalgas.

Dāvis Caune, futbols, futbola klubs «Jelgava»

Trenera vadībā futbola komanda «Jelgava-2» ieguva 3. vietu Latvijas Virslīgas dublieru čempionātā.

Kims Usačevs, džudo un sambo, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Trenera audzēkne Milēna Rinkeviča 2017. gada sezonā spējusi uzrādīt augstvērtīgus rezultātus gan Latvijas, gan Eiropas mēroga sacensībās džudo un sambo.

Edmunds Jansons, pauerliftinga sporta klubs «Apolons»

Trenera audzēknis Renārs Dronga 2017. gadā uzrādījis labus rezultātus, startējot gan pasaules, gan Eiropas čempionātā, kā arī izcīnīts Latvijas čempiona tituls.

Evita Krievāne, Jelgavas šorttreka klubs «SK Zemgale», Latvijas šorttreka izlases trenere

Treneres audzēknis Roberts Zvejnieks iekļauts ziemas olimpisko spēļu Latvijas izlases sastāvā.

2017. GADA SPORTISTE OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Vanesa Buldinska, Jelgavas BMX kluba «Mītavas kumeļi» sportiste

2017. gada jūlijā Francijā BMX riteņbraukšanas Eiropas čempionātā junioriem izcīnīta bronzas godalga. Eiropas kausa 3., 9. un 10. posmā BMX riteņbraukšanā junioriem iegūtas trīs 3. vietas. Sportiste šogad kļuvusi par Baltijas čempioni.

2017. GADA SPORTISTS OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Edgars Krūmiņš, meistarīgākais Jelgavas 3x3 basketbola spēlētājs

2017. gadā FIBA Eiropas kausa izcīņā kopā ar pārstāvēto komandu iegūta 1. vieta. Izcīnītas uzvaras FIBA «Challenger» turnīros un godalgotas vietas FIBA pasaules tūres posmos. E.Krūmiņš atzīts par Ķīnā notikušā FIBA «Challenger» turnīra vērtīgāko spēlētāju.

2017. GADA TRENERIS OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Sergejs Bobkovs, smaiļošana un kanoe airēšana, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Sergeja Bobkova vadībā Jelgavas sportisti 2017. gada sezonā uzrādījuši augstvērtīgus sportiskos rezultātus un izcīnījuši godalgotas vietas pasaules un Eiropas junioru čempionātā, kā arī kļuvuši par vairākkārtējiem Latvijas čempioniem gan junioru, gan pieaugušo konkurencē, gan arī Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

2017. GADA SPORTISTS NEOLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Andris Grīnfelds, triāls, «Agarska triāla klubs»

2017. gada sezonā uzvaras laurus plūcis visos Latvijas čempionāta posmos triālā un izcīnīts sestais valsts čempiona tituls pēc kārtas. Šogad sportistam izdevies uzvarēt arī Baltijas čempionātā triālā. A.Grīnfelds startējis Latvijas izlases sastāvā pasaules Nāciju kausā, kur 20 komandu konkurencē kaldinājis Latvijas līdz šim augstāko 8. vietu.

2017. GADA TRENERIS NEOLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Egils Agarskis, «Agarska triāla kluba» vadītājs un treneris

2017. gada sezonā Egila Agarska audzēkņi Latvijas čempionātā startējuši pārliecinoši un izcīnījuši vairākas godalgas dažādās vecuma grupās. Īpaši izceļamas ir trenera audzēkņu uzvaras absolūtajā triāla čempionāta vērtējumā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

2017. GADA SPORTA SKOLOTĀJS

Nataļja Gorškova, Jelgavas 4. vidusskola

2017. gadā skolu aktivitāšu projektā «Sporto visa klase» Nataļjas Gorškovas vadībā Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase izcīnīja pārliecinošu uzvaru piekto klašu kopvērtējumā. Sporta skolotāja ar savu pozitīvo enerģiju pratusi iesaistīt lielu daļu audzēkņu Latvijas Jaunatnes čempionātā taku skriešanā, kur Jelgavas 4. vidusskolai ticis visplašāk pārstāvētās mācību iestādes gods.

2017. GADA PERSPEKTĪVĀKAIS SPORTISTS

Roberts Lagzdiņš, kanoe airētājs, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

2017. gadā sportists izcīnījis 2. vietu pasaules čempionātā junioriem C-1 1000 m; Eiropas čempionātā junioriem C-1 1000 m iegūta 3. vieta; Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnītas divas zelta godalgas. Roberts Lagzdiņš ir daudzkārtējs Latvijas čempions kanoe airēšanā.

2017. GADA SPORTA SPĒĻU KOMANDA

Hokeja klubs «Zemgale/LLU»

Jelgavas vīriešu hokeja komanda «Zemgale/LLU» 2016./2017. gada sezonas Latvijas čempionātā izcīnīja bronzas godalgas.

PAR IEGULDĪJUMU SPORTĀ

Jānis Vuguls

Par ilggadīgu, pašaizliedzīgu darbu futbola attīstībā un popularizēšanā

No 2013. gada līdz 2017. gada novembrim Jānis Vuguls darbojās kā futbola kluba «Jelgava» direktors, veiksmīgi vadot Jelgavas pilsētas Virslīgas futbola komandas sportiskos un administratīvos procesus. Savas darbības laikā pierādījis, ka sports var būt arī iedvesmojošs un cilvēkus vienojošs. Enerģiskā un mērķtiecīgā J.Vugula darbība veicinājusi arvien pieaugošu futbola sabiedrības uzticēšanos futbola klubam «Jelgava» gan Virslīgas čempionātā, gan Latvijas Kausā, gan UEFA Eiropas līgas spēlēs, radot lielisku iespēju Jelgavas futbolistiem pozicionēt sevi arī starptautiskā arēnā un jelgavniekiem sajust brīnišķīgus kopības mirkļus Zemgales Olimpiskā centra futbola stadionā.

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Naglis attēls

Kāpēc es neesmu laureātos?
Lietotāja Viesis attēls

Lasu jūsu rakstu un brīnos , ka tā , R. Zvejnieks pieskaitīts pie Jelgavas sportistiem , bet nācis un pirmos savus sasniegumus guvis Ventspilnieks nevis jelgavnieks.. vai tad tā nav. Tikai pēdējos gadus dzīvo un trenējas tur. Bet prieks par mūsu olimpiešiem .. lai viņiem veicas un vēlu labus panākumus turpmākajos startos.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti