Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Vēja vēsma, 1.4 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 11. NovembrisVārda dienu svin: Ojārs, Rainers, Nellija

Kalvim Kalniņam Eiropas čempionātā neizdodas izkļūt no «nāves grupas»

Ilze Knusle
Spānijas pilsētā Gvadalaharā norisinās Eiropas čempionāts karatē. Latvijas izlases līderim jelgavniekam Kalvim Kalniņam diemžēl čempionāts noslēdzās pēc pirmās dienas, bet, kad čempionāts noslēgsies un tiks aktualizēts reitings, būs zināms, vai mūsu sportists ir kvalificējies Eiropas spēlēm, kas šovasar norisināsies Minskā.

Pirmās cīņas K.Kalniņš, kurš startē svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, aizvadīja ceturtdienas vakarā. Pirmajā cīņā mūsu sportists tikās ar Eldanu Hajdarpasiču no Bosnijas un Hercegovinas un uzvarēja pārliecinoši ar rezultātu 2:0, bet otrajā cīņā ar rezultātu 1:4 piekāpās Turcijas karatistam Erajam Šamdanas. «Šis Turcijas karatists šobrīd ir otrais pasaules reitingā, Kalvis – astotais devītais. Kalvim bija iespējas uzvarēt šo cīņu, tomēr pietrūka sportiskās veiksmes,» vērtē Latvijas izlases treneris Rolands Družoks.

Viņš stāsta, ka šajā Eiropas čempionātā K.Kalniņš tika ielozēts tā saucamajā nāves grupā – gandrīz visi pretendenti uz medaļām cīnījās vienā grupā, bet finālā iekļūt var tikai viens. «Pēc savām spējām Kalvis Eiropā ir starp četriem sešiem labākajiem, bet pasaulē stabili ieņem vietu desmitniekā. Visi šie sportisti pēc spēka samēra ir ļoti līdzīgi, un nekad nav iespējams prognozēt, kurš uzvarēs konkrētajās sacensībās,» skaidro treneris.

Tāpat viņš uzskata, ka sportists šobrīd ir ļoti labā fiziskajā formā, lai gan sagatavošanās procesā traucēja pērn pasaules čempionātā gūtā rokas trauma, par spīti kurai K.Kalniņš pasaules čempionātā izcīnīja 5. vietu. «Manuprāt, Kalvis abas savas cīņas aizvadīja labi un bija pārliecinošāks, kustīgāks un ātrāks nekā 2018. gada Eiropas čempionātā, kurā izcīnīja bronzu,» tā R.Družoks.

K.Kalniņa uzdevums Eiropas čempionātā bija nostartēt pēc iespējas labāk, tomēr pat uzvara tajā negarantē dalību 2020. gada olimpiskajās spēlēs. Tāpēc pēc starta Eiropas čempionātā sportistam būs dažu mēnešu atpūta, bet vasarā atsāksies treniņi, jo rudenī gaidāms intensīvs sacensību kalendārs – jākrāj gan reitinga punkti, gan pieredze. «Paļauties uz reitingu, lai kvalificētos 2020. gada Tokija olimpiskajām spēlēm – tas nav drošs ceļš, jo reitings mainās diezgan strauji un nav prognozējams. Piemēram, sportists, kurš atrodas līderpozīcijās, dažās sacensībās nepiedalās vai nostartē ne pārāk labi un zaudē vairākas pozīcijas, vairs neesot starp labākajiem. Tāpēc visu liksim uz atlases turnīru, kas notiks 2020. gada janvārī Parīzē. Kalvim tajā būs tādas pašas iespējas kā ikvienam no pārējiem līderiem – jautājums ir tikai, kuram vairāk paveiksies,» piebilst treneris.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti