Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jelgavnieki aizvadījuši startus Eiropas komandu čempionātā vieglatlētikā

Ritma Gaidamoviča
Svētdien Horvātijas pilsētā Varaždinā noslēdzās VIII Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensības, kurā Latvijas komanda ar Jelgavas sportistiem sastāvā izcīnīja 4. vietu. Šķēpmetējs Gatis Čakšs sacensībās izcīnīja 2. vietu, diska metēja Dace Šteinerte – 5. vietu, vieglatlēte Māra Anna Zīverte ar komandas biedrēm 4x400 metru stafetē – 5. vietu, bet 400 metru barjerskrējienā – 7. vietu.

Visaugstāko rezultātu no jelgavniekiem šajā čempionātā uzrādīja šķēpmetējs G.Čakšs, kurš sacensībās pārstāv Jelgavas novada Sporta centru. Viņš 12 valstu izlašu labāko šķēpmetēju konkurencē izcīnīja 2. vietu, piekāpjoties pasaules sezonas līderim igaunim Magnusam Kirtam. Igauņa rezultāts – 81,47 metri, bet Gata – 77,23 metri. «Rezultāts nav tāds, kādu gribēju, taču, ja ņem vērā, ka sacensību dienā bija ļoti liels pretvējš, ir labi. Igaunijas sportists  gan parasti met pāri 90 metriem, taču šoreiz aizmeta nedaudz pāri 80. Bija reāla iespēja pārspēt, ja uzmestu savu labāko rezultātu, taču neizdevās,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst pats sportists.

5. vietā Eiropas komandu čempionātu vieglatlētikā noslēdza diska metēja jelgavniece D.Šteinerte. Viņa disku raidīja 52,90 metrus tālu. «Šis ir otrs labākais rezultāts manā sportistes karjerā. Tieši šogad jūnijā «Sportland» kausa posmā Jelgavā uzstādīju jaunu personīgo rekordu – 53,19 metrus –, līdz kuram Horvātijā man pietrūka pavisam nedaudz. Šīm sacensībām ir specifiski noteikumi – katra dalībniece met trīs reizes, un četrām labākajām tiek dota iespēja mest vēl ceturto reizi. Parasti ir trīs metieni un astoņas labākās vēl var mest trīs reizes, tad ir lielāka iespējamība uzlabot savu rezultātu. Jāņem vērā, ka pirmo vietu ieguvējas ir profesionālas sportistes, bet es ar šo sporta veidu nodarbojos tikai no darba brīvajā laikā, un tā ir būtiska atšķirība,» saka D.Šteinerte.

Pirmo reizi pieaugušo izlases sastāvā Eiropas komandu čempionātā vieglatlētikā startēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne M.A.Zīverte. Viņa Latviju pārstāvēja divās disciplīnās – 4x400 metru stafetē un 400 metru barjerskrējienā. Stafetē meitenes izcīnīja 5. vietu 12 komandu konkurencē, bet 400 metru barjerskrējienā Mārai Annai ir 7. vieta ar rezultātu 1:01,62 minūtes. «Konkurence šajās sacensībās ir patiešām augsta – startē 12 valstu spēcīgākie pieaugušo izlases dalībnieki. Māra Anna bija viena no jaunākajām dalībniecēm, un šī viņai bija ļoti laba pieredze,» atzīst jaunietes trenere Laila Nagle, vērtējot, ka Māra Anna savās sezonas pēdējās sacensībās ir nostartējusi labi. «Būtiskākais ir pieredze, ko viņa guva, startējot pieaugušo izlasē un šāda līmeņa sacensībās,» atzīst trenere, piebilstot, ka Latvijas vieglatlētiem nebija viegli, jo sacensību dienās bija ļoti karsts – laukā 36 grādi. «Kipras un Horvātijas sportisti jau pie šādiem laikapstākļiem ir pieraduši, bet mums, ziemeļniekiem, ir grūtāk,» tā trenere.  

Jāpiebilst, ka Latvijas izlases sportisti otrajā līgā sacentās ar Austrijas, Bulgārijas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Igaunijas, Gruzijas, Izraēlas, Luksemburgas, Maltas un Slovēnijas vieglatlētiem. Pirms diviem gadiem Izraēlā Telavivā otrajā līgā Latvija bija sestā, bet šogad ierindojās ceturtajā vietā.

Foto: athletics.lv/Guntis Bērziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti