Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jelgavniece – Latvijas U-18 čempione 300 metru skrējienā

Ritma Gaidamoviča
Kuldīgas vieglatlētikas manēžā nedēļas nogalē aizvadīts Latvijas U-18 un U-20 čempionāts vieglatlētikā telpās, kurā startēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi. 300 metru skrējienā, uzstādot personīgo rekordu, čempiones titulu U-18 izcīnīja jelgavniece Māra Anna Zīverte (attēlā no kreisās). Pavisam BJSS audzēkņi no čempionāta mājās pārveda trīs medaļas un vairākiem jauniešiem izdevās uzstādīt savus personīgos rekordus. Jau šajā nedēļas nogalē mūsu vieglatlēti cīnīsies par godalgām Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem.

M.A.Zīvertes rezultāts 300 metros ir 40,43 sekundes, kas ir viņas personīgais rekords un visu šo sacensību astotais augstvērtīgākais rezultāts, vērtējot pēc saņemtajiem Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas punktiem. Viņa Latvijas U-18 čempionātā izcīnīja arī 2. vietu 60 metru skrējienā ar rezultātu 7,85 sekundes. «Šī ir Māras Annas sezona un katrās sacensībās viņa mums sagādā patīkamu pārsteigumu. Vieglatlēte ir labā fiziskā formā, ļoti labi uztrenējusi skriešanas disciplīnas, un to apliecina arī saņemtās medaļas. Rezultāts 300 metros patiešām ir ļoti augstvērtīgs, bet 60 metros Mārai Annai šoreiz rezultāts bija par divām sekundes simtdaļām sliktāks nekā viņas personīgais rekords, taču domāju, ka tas ir tikai laika jautājums un arī šajā disciplīnā būs jauns rekords,» atzīst M.A.Zīvertes trenere Laila Nagle, piebilstot, ka jelgavniecei šosezon ir izveidojies duelis ar sportisti Paulu Katrīnu Skalbergu no Rīgas sporta skolas «Auseklis», kura šajā čempionātā 60 metros jelgavnieci vinnēja, bet 300 metros tomēr Māra Anna izrādījās pārāka.

3. vietu 60 metru skrējienā Latvijas čempionātā U-18 izcīnīja BJSS audzēknis Artūrs Isajevs, kuram šī bija debija čempionāta U-18 vecuma grupā. «Artūrs Latvijas čempionātā U-18 debitēja ar personīgo rekordu. Viņa rezultāts 60 metros – 7,18 sekundes. Tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz sudraba medaļai. Jāatzīst gan, ka 60 metri īsti nav Artūra disciplīna, viņa pamatdisciplīnas ir 100 un 200 metri, kurus šoreiz gan neskrēja,» atzīst A.Isajeva trenere Aļona Fomenko.

Vairāki Jelgavas vieglatlēti šajā čempionātā laboja savus personīgos rekordus. Ričards Alans Kļaviņš U-18 grupā uzstādīja personīgo rekordu 60 metru skrējienā ar rezultātu 7,27 sekundes, kas ierindoja viņu 5. vietā, un tāllēkšanā, kur viņa rezultāts ir 6,19 metri (7. vieta). 400 metru skrējienā U-20 vecuma grupā personīgo rekordu uzstādīja Juris Volkovs ar rezultātu 54,04 sekundes (9. vieta), bet Maksims Korotkovs šajā pašā vecuma grupā uzstādīja personīgo rekordu lodes grūšanā – rezultāts 12,58 metri (5. vieta), savukārt Alise Kārkliņa atkārtoja savu personīgo rekordu 60 metru skrējienā – viņas rezultāts 8,36 sekundes (15. vieta).  

Jāpiebilst, ka M.A.Zīvertei izcīnītais čempiones titulu 300 metros un 2. vietu 60 metros Latvijas čempionātā U-18 vieglatlētikā ļaus Latvijas vieglatlētu izlases sastāvā startēt Baltijas vieglatlētikas čempionātā, kas notiks marta sākumā Viļņā.

Bet jau šajā nedēļas nogalē ap 10 BJSS sportistu Kuldīgas vieglatlētikas manēžā piedalīsies Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās pieaugušajiem.

Foto: athletics.lv/ Sanita Ieva Sparāne, no treneres A.Fomenko arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti