Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Lēns vējš, 3.8 m/s no A-DA
Pirmdiena, 2019. gada 18. NovembrisVārda dienu svin: Aleksandrs, Doloresa, Brīve

Jelgavas nakts pusmaratons – no Dambja līdz Pērnavas ielai (papildināta)

Ilze Knusle
Jau 13. jūlijā Jelgavā notiks nakts pusmaratons, kas ir piektais skriešanas seriāla ««Bigbank» skrien Latvija» posms. «Būtiskākā atšķirība no citiem Jelgavas nakts pusmaratoniem ir izmaiņas trasē. Tāpat šoreiz būs atsevišķs starts piecu kilometru skrējējiem un nūjotājiem,» stāsta pasākuma organizatoru pārstāvis Daniels Kārkliņš.

Pasākuma informatīvais centrs atradīsies Pasta salā, un tur 13. jūlijā jau no pulksten 12 varēs izņemt starta numuru, kā arī reģistrēties skrējieniem. Numuru izsniegšana un reģistrēšanās konkrētai distancei noslēgsies 30 minūtes pirms starta. Tāpat Pasta salā būs mantu glabātuve.

Šobrīd lielākā aktivitāte ir piecu kilometru distancē, kurai reģistrējušies jau 1200 dalībnieki, taču pieteikšanās turpinās. Pavisam līdz 2. jūlijam nakts pusmaratonam Jelgavā bija pieteikušies 3000 dalībnieki. Jāatgādina, ka reģistrēties pusmaratonam var arī sacensību dienā, tomēr tad jārēķinās ar lielāku dalības maksu.

Jelgavniekiem pašvaldība šogad nodrošināja 1700 bezmaksas kvotu, kurām pieteikties varēja līdz 1. jūlijam. Piecu kilometru distancē no 600 bezmaksas kvotām aizpildīta 521, 10 kilometru distancē no 250 kvotām aizpildītas 200 vietas, 21,0975 kilometru distancē no 150 kvotām – 119, bērnu skrējienā no 500 kvotām – 351, bet ģimenes skrējienā no 200 bezmaksas kvotām – 164. «Šobrīd nakts pusmaratonam savā pilsētā pieteikušies 1355 jelgavnieki, un tas ir lielākais skaits, kopš šis sporta pasākums pie mums notiek. Pirms sešiem gadiem, kad startēja pirmais pusmaratons, tajā piedalījās ap 500 jelgavnieku. Prieks, ka cilvēki sporto,» tā Jelgavas Sporta servisa centra vadītājs Juris Kaminskis. Jāuzsver, ka brīvās kvotas tiks aizpildītas pusmaratona dienā, rindas kārtībā reģistrējoties Informācijas centrā pasākuma norises vietā.

Visas dienas garumā Pasta salā tiks piedāvātas sponsoru rīkotas aktivitātes, piemēram, dažādi spēka vingrinājumi, testi, būs pieejama fotosiena un ēdināšanas pakalpojumi. Savukārt pulksten 18.30 tiks dots pirmais starts – mazuļu rāpošanas sacensībām. Bērnu skrējieni sāksies pulksten 19.30 – dalībnieki startēs pa vecuma grupām, un distance būs pa Pilssalas ielu no Jelgavas pils puses uz Pasta salu. Kā balva bērnu skrējiena dalībniekiem par labi padarītu darbu būs putu ballīte.

Pulksten 21 startēs ģimeņu skrējiens – tā būs divu kilometru distance bez laika kontroles. «Pirmo reizi šādu distanci ieviesām pērn par godu valsts simtgadei. Dalībnieku atsaucība bija ļoti liela, un nolēmām arī šogad to iekļaut programmā,» stāsta D.Kārkliņš, piebilstot, ka šajā distancē var piedalīties visa ģimene, jo tā nav pārāk gara un varētu būt pa spēkam visiem ģimenes locekļiem. Arī šī distance vedīs pa Pilssalas ielu ar startu pie pils un finišu Pasta salā.

Ja citus gadus piecus, 10 un 21 kilometra skrējējiem starts tika dots kopā, tad šogad tas tiks nodalīts: pirmie pulksten 21.50 startēs abu garāko distanču skrējēji, bet pulksten 22.10 – piecu kilometru skrējēji un nūjotāji. «Piecītis ir ātrāka distance. Ņemot vērā, ka Jelgavā ir vienīgais nakts skrējiens, vēlējāmies, lai neviens no dalībniekiem nepazaudētu to burvīgo iespēju skrienot izbaudīt naksnīgo pilsētu,» lēmumu nodalīt startus skaidro D.Kārkliņš. Starts visiem dalībniekiem būs Jāņa Čakstes bulvārī pie Mītavas tilta ar kopīgu iesildīšanos pirms tā. Šogad skrējiens virzīsies uz baseina pusi, nevis uz Lielo ielu, kā bija pēdējos gados.

Šogad ir mainīta arī trase – tā vedīs pa Jāņa Čakstes bulvāri, Raiņa, Akadēmijas ielu, Lielo ielu līdz Lielās, K.Barona un Dambja ielas krustojumam, tālāk pa K.Barona, Blaumaņa ielu un Čakstes bulvāri, pāri Driksas tiltam līdz pilij, savukārt uz otru pusi – pa Rīgas ielu līdz krustojumam ar Pērnavas un Pumpura ielu, atpakaļ arī pa Strazdu un Kronvalda ielu. Tas ir tā saucamais lielais aplis, ko veiks tikai garāko distanču skrējēji, turklāt 10 kilometru skrējējiem būs viens aplis, bet pusmaratonistiem – divi apļi. Jaunievedums ir tas, ka garais aplis vedīs arī pa Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) stadionu, līdz ar to daļu distances skrējēji veiks pa skrejceļu. «Ir plānots ieviest arī sprinta joslu – 140 metru distanci stadionā ar atsevišķu laika kontroli –, vēlāk apbalvojot ātrākos,» stāsta organizatoru pārstāvis. Savukārt piecu kilometru skrējēji pāri Lielupes tiltam nedosies un, izskrienot cauri pils pagalmam, virzīsies uz finišu Pasta salā.

Trasē tiks izvietoti četri kultūras punkti, kuros skrējēji tiks uzmundrināti ar muzikāliem priekšnesumiem, – pie Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, pils pagalmā un ZOC. Tāpat skrējējiem tiks nodrošināta iespēja trasē padzerties – šie punkti atradīsies pie Mūzikas vidusskolas un ZOC.

Apbalvošana plānota pusnaktī Pasta salā, un sumināti tiks seši ātrākie skrējēji katrā distancē absolūtajā vērtējumā – trīs sievietes un trīs vīrieši. Atsevišķi paredzēts sveikt arī ātrākos jelgavniekus katrā distancē – vienu sievieti un vienu vīrieti absolūtajā vērtējumā. Pēc apbalvošanas slidotavā būs dejas ar DJ.

Jelgavas Sporta servisa centrs pasākuma organizēšanā piesaistīs arī brīvprātīgos palīgus vecumā no 13 gadiem. Interesenti, kuri vēlas par tādiem kļūt, aicināti nosūtīt īsziņu Inesei Ulmanei pa tālruni 28270756. Organizatoru komandai nepieciešami 70 brīvprātīgie.

Jāpiebilst, ka Jelgavas nakts pusmaratona norises dienā bezmaksas skriešanas koptreniņš nenotiks.

Jelgavniekiem un pilsētas viesiem pusmaratona laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti