Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no Z-ZA
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Jelgavas BMX sportisti no Smiltenes pārved desmit medaļas

Ritma Gaidamoviča
Smiltenē «Silvas ziķeru» trasē nedēļas nogalē aizvadīts «SMScredit.lv» BMX čempionāta 6. posms, kurā piedalījās arī Jelgavas BMX kluba «Mītavas kumeļi» braucēji. Pirmspēdējā Latvijas čempionāta posmā jelgavnieki izcīnīja desmit medaļas. Čempiona titulu izcīnīja Markuss Soļims B11 grupā, Oskars Mežraups krūzeru 12-16 grupā un Alvis Lānso krūzeru 30+ grupā.

Jelgavu «SMScredit.lv» BMX čempionāta sestajā posmā pārstāvēja 25 braucēji, no kuriem lielākā daļa iekļuva finālos un cīnījās par medaļām. «Desmit medaļas, ir labi, taču zinu, ka medaļu skaits varēja būt lielāks. Diemžēl sportiskā veiksme sacensību dienā nebija ar dažiem braucējiem, un sīkas kļūdas neļāva sasniegt labāku rezultātu,» norāda «Mītavas kumeļu» BMX treneris Uldis Balbeks.

Trīs jelgavniekiem šajā posmā izdevās izcīnīt čempiona titulu – M.Soļimam, O.Mežraupam un A.Lānso. 2. vietu izcīnīja Raimo Soldāns B6 grupā. «Viņš visu trasi brauca pa pirmo, bet pašā finišā konkurents Raimo apsteidza,» piebilst treneris, norādot, ka šajā grupā labi panākumi arī Evertam Vējkājam un Marko Miščenko, kuriem attiecīgi 4. un 5. vieta. «Marko pirmo reizi iekļuva čempionāta finālā, bet Everts tajā atgriezās pēc ilgāka laika. Ja trīs no mūsu kluba sportistiem iekļūst finālā – tas ir ļoti labs rādītājs,» spriež treneris. B7 grupā 2. vietu izcīnīja Āris Koško – arī viņš startā bija pirmais, bet, pieļaujot sīku kļūdu trasē, aizlaida valmierieti pa priekšu. «Astoņgadīgo grupā trīs mūsu braucēji iekļuva finālā – Ramona Bāra, Renārs Želvis un Franks Ošāns. Bija jābūt divām medaļām, taču šoreiz nepaveicās. Ramona visu laiku brauca pa 2. vietu, bet, mēģinot izvirzīties vadībā, viņai kājas nospruka no pedāļiem, un beigās atkrita uz 7. vietu. Prieks par Franku, kurš pirmo reizi iekļuva čempionāta finālā,» tā treneris. 12 gadīgo puišu grupā Reinārs Pavlovs izcīnīja 2. vietu, bet Martins Ints Valainis – 5. vietu, O.Mežraups – 7. vietu. B14 grupā Hugo Ilvis Eihentāls izcīnīja 2. vietu. «Viņš pieļāva kļūdu lēcienā, aizlecot par tālu, līdz ar to zudēja ātrumu, kas maksāja zelta medaļu,» stāsta treneris.

Meiteņu G9-10 grupā jelgavniece Melānija Čudare izcīnīja 2. vietu, G11-12 grupā Beāte Koško – 3. vietu, bet G15+ Paula Zavinska – 2. vietu.

Vēl B9 grupā Rinalds Bārs izcīnīja 5. vietu, jo iekļuva negadījumā – četri sportisti trasē nokrita, lai gan Rinalds pirmais no viņiem piecēlās un ceļu turpināja, tas tik un tā neļāva iekļūt trijniekā. «Rinalds šobrīd ir sestais labākais braucējs Eiropā savā grupā un šie «SMScredit.lv» čempionāta posmi viņam vairāk ir kā treniņš,» piebilst treneris.

U.Balbeks stāsta, ka jau šajā nedēļas nogalē, 31. augustā, «Mītavas kumeļu» sportisti piedalīsies «Valmieras Grand Prix 2019» sacensībās Valmierā, bet 7. septembrī atsevišķi sportisti Baltijas čempionāta 3. posmā, kas notiks Valmierā, bet 14. septembrī Jelgavas BMX braucēji piedalīsies sezonas noslēdzošajā «SMScredit.lv» BMX čempionāta posmā Rīgā Mežaparka trasē.

Foto: Sanda Tūtere

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti