Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 8 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no Z-ZR
Trešdiena, 2019. gada 18. SeptembrisVārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Jelgavai – Latvijas čempions airēšanā

Ritma Gaidamoviča
Jūrmalā nedēļas nogalē aizvadīts Latvijas čempionāts (LČ) akadēmiskajā airēšanā pieaugušajiem, kurā startēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi. Par Latvijas čempionu vieniniekos kļuva BJSS airētājs Jānis Timbors. Pārsteigumu čempionātā sagādāja speciāli šīm sacensībām izveidotais jelgavnieku astotnieks, kas pirms starta aizvadīja tikai vienu treniņbraucienu, bet čempionātā izcīnīja 2. vietu.

«Esmu ļoti priecīga par jauniešu sniegumu un rezultātiem. Gandrīz visi mani airētāji iebrauca medaļās,» sportistu panākumus komentē BJSS airēšanas trenere Agita Puriņa.

Visaugstākais sasniegums LČ ir jelgavniekam J.Timboram, kurš vieniniekos 2000 metru distancē izcīnīja 1. vietu, pirmo reizi kļūstot par Latvijas čempionu pieaugušajiem.

Jelgavas airētāji LČ izcīnīja arī trīs sudraba un vienu bronzas medaļu. 2. vietu pārairu divniekos 2000 metru distancē izdevās izcīnīt J.Timboram pārī ar Oskaru Dervinu, kuri pavisam nedaudz zaudēja zelta medaļniekiem Igaunijas sportistiem. Sudraba medaļu čempionātā izcīnīja arī Jelgavas pārairu četrinieks – J.Timbors, O.Dervins, Pēteris Šķiņķis un Romeo Mednis. «Liels izaicinājums šajā čempionātā bija mūsu astotnieka starts. Kopš es strādāju Jelgavā, ne reizi manā praksē trasē nav devusies astotnieka laiva. Puiši sezonas sākumā man sacīja, ka labprāt Latvijas čempionātā pamēģinātu spēkus arī astotniekā, lai gan ikdienā mēs netrenējamies šai disciplīnai, jo nav tādu tehnisko iespēju – mums vienkārši nav tādas laivas. Aizrunāju laivu no Rīgas airētāju kluba, kas piektdienas vakarā to laipni nogādāja Jūrmalā. Puiši pašā vakarā aizvadīja savu pirmo un vienīgo treniņu un sestdien jau startēja. Rezultātā izcīnīja 2. vietu starp četrām komandām,» lepna ir trenere. Astotnieka komandā startēja J.Timbors, O.Dervins, P.Šķiņķis, R.Mednis, Jēkabs Gronskis, Jurģis Siliņš, Mārcis Izkalns, Ņikita Samsonovs, bet stūrmaņa loma bija uzticēta Kristapam Kārklim. «Puišiem bija liels nogurums, jo šī jau bija ceturtā distance, taču viņi izbaudīja pasākumu, un jāteic, ka ar ļoti labu rezultātu,» atzīst trenere. Bronzas medaļu vieglsvara (sportists līdz 72 kilogramiem) vieniniekos izcīnīja O.Dervins.

«Noteikti gribu uzslavēt mūsu Jurģi Siliņu, kura laiva vieninieku distancē neilgi pēc starta apgāzās, taču Jurģis ierāpās atpakaļ un tomēr finišēja. Jā, rezultāts nebija tik labs, bet tomēr tā ir liela apņēmība – neskatoties uz grūtībām, sasniegt finišu. Malacis,» saka trenere.

Airētājiem šobrīd sācies neliels brīvlaiks. Izņēmums ir J.Timbors, kurš gatavojas Eiropas U-23 čempionātam airēšanā, kas notiks 1. un 2. septembrī Baltkrievijā.

Pirmās sacensības pārējiem airētājiem pēc nelielās atpūtas pauzes gaidāmas 8. septembrī tepat pie mums Jelgavā. Lielupē notiks Latvijas čempionāts sprintā pieaugušajiem.

Foto: no treneres Agitas Puriņas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti