Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -3 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 21. JanvārisVārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne

Jelgavā izskries Latviju

Ilze Knusle
Šogad jau otro gadu īsi pirms valsts svētkiem tiek rīkots skrējiens «Izskrien Latviju Jelgavā». Skrējiens notiks 16. novembrī pulksten 18, un tajā aicināti piedalīties visi interesenti, tostarp nūjotāji, soļotāji un velobraucēji – bez vecuma ierobežojuma.

«Skrējiens, kas simboliski iezīmēs Latvijas valsts kontūru Jelgavas pilsētas ielās, būs 5,5 kilometrus garš,» norāda Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko. Viņa papildina, ka šogad trase ir nedaudz koriģēta, lai skrējiena dalībniekiem būtu iespēja iepazīt citus pilsētas apskates objektus naksnīgā gaisotnē. Tā būs izvietota pa pilsētas centra ielām, Pasta salu, pār Driksas un Mītavas tiltiem, pa Raiņa, Alunāna un Stacijas parkiem, gar pieminekli Jelgavas atbrīvotājiem. «Skrējiena dalībnieki pārvietosies pa gājējiem vai velosipēdistiem paredzētajiem celiņiem, ievērojot satiksmes noteikumus. Līdz ar to skrējiena laikā satiksme pilsētā netiks ierobežota, tomēr papildu drošībai skrējiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi lukturīšus un atstarotājus,» uzsver A.Fomenko.

Skrējienam starts tiks dots pulksten 18 pie Jelgavas sporta halles Mātera ielā 44a, bet jau no pulksten 17 tur notiks dažādas aktivitātes. Jelgavas pašvaldības īstenotā Eiropas Sociāla fonda projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta» gaitā interesentiem tiks piedāvātas dažādas izglītojošas un praktiskas ekspreskonsultācijas – par veselīgu uzturu, kopā ar uztura speciālistu komandu «Foodtastic!» degustējot veselīgas uzkodas, traumu profilaksi un atveseļošanos kopā ar fizioterapeitu, fizisko slodzi, motivāciju iesaistīties fiziskajās aktivitātēs kopā ar jelgavnieku, ultramaratonistu Edgaru Simanoviču –, kā arī būs iespēja noteikt sava ķermeņa muskuļu masu, tauku masu un citus rādītājus. «Šīs aktivitātes būs pieejamas arī pēc skrējiena, apmēram līdz pulksten 20,» precizē A.Fomenko, lēšot, ka skrējienā pavadītais laiks varētu būt aptuveni stunda – atkarībā no katra dalībnieka individuālās sagatavotības.

Dalība skrējienā ir bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Skrējiena dalībniekiem būs iespēja izmantot arī sporta halles ģērbtuves, atstāt hallē vērtīgas mantas un pēc skrējiena izmantot dušas. Finišā skrējiena dalībnieki tiks cienāti ar veselīgu našķi un tēju.

Skrējienu organizē Sporta servisa centrs sadarbībā ar Jelgavas vieglatlētikas klubu.

Skrējiena maršruts

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti