Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Jelgavā atklāts pasaules reitinga badmintona turnīrs

Jana Bahmane
Šodien Jelgavas sporta hallē atklāts pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia Inernational», kas mūsu pilsētā pulcē vairāk nekā 300 badmintonistu no 40 pasaules valstīm.

Vakar un šorīt Jelgavas sporta hallē notika dalībnieku kvalifikācija pamatturnīram, bet sekot līdzi spēlēm ikviens interesents var līdz pat svētdienai, 3. jūnijam. «Mēs darām visu, lai cilvēki šeit justos labi – mūsu mērķis ir piesaistīt vairāk spēlētāju, nevis nopelnīt uz viņu rēķina, tādēļ esam izvēlējušies pieejamus ēdinātājus un naktsmājas – domāju, ka spēlētāji to novērtē,» atklāj Yonex Latvia International» turnīra direktors Kristians Rozenvalds, papildinot, ka viennozīmīgi šo turnīru popularizē arī paši sportisti, daloties atsauksmēs.

Lielākās delegācijas Jelgavā ieradušās no Vācijas, Francijas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas un Krievijas, un, kā atklāj K.Rozenvalds, pirmoreiz turnīrā ir pārstāvētas tādas valstis kā Indija, Azerbaidžāna, Moldova, Taiti sala un citas pasaules vietas. Latviju savukārt turnīrā pārstāv 14 badmintonisti.

«Lai gan mums vēl nav izdevies pilnvērtīgi apskatīt pilsētu, tas, kas uzreiz piesaistīja mūsu uzmanību, bija pludmale – Jelgava ir skaista un jauka pilsēta. Mūs priecē arī labie laikapstākļi, taču, protams, karstā laika dēļ arī ātrāk nogurstam spēlēs,» stāsta badmintona spēlētājas no Vācijas Marija Kuse un Anna Katrina Spori. Sportistes atklāj, ka viņu galvenais mērķis šajā turnīrā ir gūt pieredzi, kas šobrīd viņām ir būtiskākais. «Ir patīkami, ka pazīstam daudz sportistu no citām valstīm – šeit valda patīkama un draudzīga atmosfēra,» papildina Vācijas pārstāves.

Arī sportisti no Kipras Eleni Kristodouloua un Andreas Ioahnons stāsta, ka pagaidām būtiskākais ir koncentrēšanās turnīram, tādēļ lielākoties laiks pavadīts sporta hallē, taču spilgtākais pirmais iespaids par Jelgavu – šeit viss ir daudz zaļāks nekā Kiprā. Tāpat uzrunātie sportisti neslēpj, ka viņi ir patīkami pārsteigti par pieejamajām cenām, bet karstie laikapstākļi viņus nebiedē. «Kiprā šāda un vēl augstāka gaisa temperatūra ir norma,» ar smaidu teic badmintonisti.

Jāpiebilst, ka interesenti turnīru var apmeklēt bez maksas. Rīt, 2. jūnijā, pulksten 10 notiks 1/8 fināls, bet pulksten 16.30 – 1/4 fināls. Savukārt 3. jūnijā pulksten 10 norisināsies 1/2 fināls, bet fināls notiks pulksten 16.30.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti