Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Jau šajā nedēļas nogalē Lielupē notiks jahtu regate «Rudens vējš»

Ritma Gaidamoviča
Sestdien, 8. septembrī, pulksten 14.30 no Jelgavas jahtkluba tiks dots starts tradicionālajai jahtu regatei «Rudens vējš» pieaugušajiem, bet nedēļu vēlāk – 15. septembrī pulksten 12 –notiks «Rudens vējš» junioriem. «Galvenais, lai būtu vējš un jahta kustas,» saka Jelgavas jahtkluba vadītājs Aleksandrs Jakovļevs.

Viņš stāsta, ka regatē «Rudens vējš» šo sestdien piedalīsies vismaz desmit jahtas no viņa vadītā kluba. «Sākotnēji bija domāts, ka regate sāksies pulksten 12, taču šajā pašā dienā Lielupē notiek Latvijas čempionāts airēšanā sprinta distancē, līdz ar to visi vienlaicīgi nevaram atrasties Lielupē un starts ir mazliet pārlikts – uz pulksten 14.30,» stāsta A.Jakovļevs.  

Viņš min, ka starts un finišs regatei būs pie Jelgavas jahtkluba. «Katrai jahtai būs jāveic trīs aptuveni astoņus kilometrus gari apļi posmā no Jelgavas pils līdz Pils salas galam. Mēs ļoti ceram uz mums labvēlīgiem laika apstākļiem – vēju vismaz pieci metri sekundē, lai jahtas kustētos uz priekšu,» saka Jelgavas jahtkluba vadītājs.

Bet pēc nedēļas Lielupē sacentīsies Jelgavas jahtkluba jaunā paaudze – sešas junioru ekipāžas. Starts 15. septembrī, ja nekas nemainīsies, paredzēts pulksten 12. «Ja būs labs vējš, tad junioriem trasi ierīkosim starp airēšanas bāzi un Lielupes tiltu,» piebilst A.Jakovļevs.

Vērot jahtu regati Lielupē ikviens skatītājs var bez maksas.

Foto: no Jelgavas jahtkluba arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru