Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no Z-ZR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Izstrādāti Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību izglītības iestāžu sporta laukumos

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas domes deputāti šodien domes sēdē apstiprināja lēmumu par Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošo noteikumu «Par sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos» izdošanu. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kāda ir jāievēro Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza stāsta, ka pēdējā gada laikā pilsētā ir būtiski mainījusies skolu sporta infrastruktūra – šovasar ekspluatācijā pieņemti trīs rekonstruēti sporta laukumi, kas papildināti ar āra trenažieriem, tajos izveidoti skrejceļi vieglatlētiem, sporta spēļu laukumi, ko klāj speciāli gumijas segumi. «Šobrīd novērojam, ka iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto šos rekonstruētos laukumus sportiskām aktivitātēm. Lai skolu sporta laukumu izmantošana būtu droša un to ekspluatācijā netiktu pieļauti pārkāpumi, ir izstrādāti vienoti sporta laukumu izmantošanas kārtības noteikumi, kas nosaka, ko drīkst un, ko nedrīkst darīt laukumos,» stāsta G.Auza.

Skolu sporta laukumu izmantošanas pamatmērķis ir Jelgavas pilsētas izglītojamo mācību un sporta treniņu procesu nodrošināšana, taču laukumi ir paredzēti arī publiskai lietošanai sporta aktivitātēm. Izmantojot skolu sporta laukumus, apmeklētājiem ir jāievēro laukuma izmantošanas kārtības noteikumi un informatīvās zīmes.

Saistošie noteikumi paredz, ka skolu sporta laukumi nav publiski pieejami laikā no pulksten 23 līdz 5, bet pārējā diennakts laikā tie ir pieejami izglītības iestāžu noteiktā laikā. «Katrā skolā mācību process tiek organizēts atšķirīgi – vidusskolās un ģimnāzijās mācību stundas notiek ilgāk, turpretim sākumskolā tās beidzas agrāk, un sporta laukums publiskai lietošanai ir pieejams ātrāk. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka sporta laukumus treniņiem izmantos arī pilsētas sporta skolu audzēkņi, kā arī tajos var notikt sacensības un citi pasākumi, līdz ar to laukumu pieejamība var būt ierobežota,» skaidro G.Auza, piebilstot, ka laukumi publiskai lietošanai var būt slēgti arī, ja tiek veikta to uzkopšana vai tehnoloģiskie sagatavošanas darbi. «Katras skolas sporta laukumu noslogojums būs zināms septembrī, kad sāksies jaunais mācību gads. Ar skolu sniegto informāciju varēs iepazīties skolu mājaslapās, kā arī informācija par laukuma noslogojumu un pieejamību publiskai lietošanai sportiskām aktivitātēm, tiks izvietota pie sporta laukumiem,» stāsta pārvaldes vadītāja.

Saistošie noteikumi nosaka, ka skolu sporta laukumos ir kategoriski aizliegts braukt ar jebkāda veida transportlīdzekļiem vai pārvietošanās līdzekļiem, izņemot tehniskos palīglīdzekļus, piemēram, ratiņkrēslu, vai ar pašvaldību saskaņotos pasākumos, lai nebojātu sporta laukumu segumu. «Īpaši svarīgi tas ir jaunajos rekonstruētajos skolu stadionos – pie Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas –, kuros ir ieklāts mīkstais gumijas segums. Pa to nedrīkst pārvietoties ne ar velosipēdiem, ne skrejriteņiem, ne skrituļslidām, lai nesabojātu skrejceļu sintētisko segumu. Skrejceļš ir paredzēts tikai skriešanai, turklāt ar sporta apaviem. Tāpat tas attiecas uz katru stadiona sektoru, kas paredzēts konkrētam mērķim, vai tas būtu basketbola, volejbola vai citas sporta veida aktivitātei. Mīkstā seguma laukumi nav pielīdzināmi skeitparkam, kurā ir cietais segums, kas var izturēt lielu slodzi. Līdz ar to, dodoties uz stadionu, iedzīvotāji savus velosipēdus aicināti atstāt tiem paredzētā vietā pie skolas,» skaidro Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis, norādot, ka šobrīd tiek gatavoti informatīvie stendi, kuros būs parādīts, ko drīkst un nedrīkst darīt stadionos. Šie stendi tiks uzstādīti pie visiem rekonstruētajiem stadioniem.

Tāpat saistošie noteikumi nosaka, ka apmeklētājiem aizliegts lietot laukumu un tā aprīkojumu tam neparedzētiem mērķiem, neatbilstoši to paredzētajam lietošanas veidam vai nestspējai; lietot apavus vai inventāru, kas neatbilst fizisko aktivitāšu veikšanai vai bojā segumu; atrasties laukumā ārpus publiskā pieejamības laika; patvaļīgi pārvietot, pārveidot laukuma aprīkojumu vai izveidot jebkādas konstrukcijas; traucēt citiem apmeklētājiem, apdraudēt savu vai citu apmeklētāju veselību; uzturēties tajos ar mājdzīvniekiem, izņemot ar pašvaldību saskaņotos pasākumos; ienest stikla taru, sprādzienbīstamus, viegli uzliesmojošus priekšmetus vai vielas; izmantot skaņu iekārtas publiskai mūzikas atskaņošanai, izņemot ar pašvaldību saskaņotos pasākumos.

Sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu stadionos kontrolēs Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija. Jāuzsver, ka par noteikumu neievērošanu fiziskām personām var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 350 eiro.  

Jāpiebilst, ka Jelgavas pilsētas pašvaldības Saistošie noteikumi «Par sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos» vēl tiks izskatīti Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijā. Saistošie noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti