Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Izcīna valsts čempiones titulu vieglatlētikā telpās

Ilze Knusle
Kuldīgā aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās pieaugušajiem. Tajā startēja septiņi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportisti – tas ir lielākais Jelgavas vieglatlētu skaits pieaugušo čempionātā vieglatlētikā pēdējos 5–7 gados. Jelgavas sportisti čempionātā izcīnīja vienu zelta un vienu sudraba medaļu, kā arī laboti vairāki personīgie rekordi.

Latvijas čempionātā 13 sportistu konkurencē zelta medaļu 400 metru skrējienā izcīnīja jelgavniece Anna Ševčenko (attēlā), finišējot pēc 58,69 sekundēm. «Anna startēja arī 200 metru distancē, bet apzināmies, ka tajā viņa nevar konkurēt ar valsts ātrākajām sportistēm. Tas mums bija vairāk treniņš, lai uzlabotu ātruma īpašības. Annas pamatdistances ir 400 metru skrējiens un 400 metru barjerskrējiens, bet sacensībās telpās tik garas barjeru distances netiek iekļautas,» par savu audzēkni stāsta trenere Aļona Fomenko.

Sudraba medaļu 34 sportistu konkurencē 200 metros izcīnīja jaunā un perspektīvā sportiste Māra Anna Zīverte ar laiku 25,15 sekundes. Tas viņai ir jauns personīgais rekords telpās. «Pagājušajā gadā viņa sportistēm, ar kurām kopā skrēja finālā, zaudēja, bet šogad jau lielāko daļu apsteidza,» norāda jaunietes trenere Laila Nagle, piebilstot, ka Mārai Annai vēl jāpiestrādā pie zemā starta.

Personīgo rekordu čempionātā laboja arī Juris Volkovs 200 metros – viņš finišēja 23,60 sekundēs – un Artūrs Isajevs 200 metros – viņa laiks bija 23,71 sekunde.

Treneres lēš: tas, ka pieaugušo Latvijas čempionātā Jelgavai bija tik daudz dalībnieku, ir pēdējo gadu darba rezultāts – Bērnu un jaunatnes sporta skolā nokomplektēts vieglatlētikas treneru sastāvs, pašvaldība meklē iespējas atbalstīt sportistus un nodrošināt iespēju piedalīties treniņnometnēs, ar sportistiem strādā fizioterapeits. Tiesa, viņas ir arī vienisprātis, ka pilsētā ļoti trūkst vieglatlētikas manēžas – tad varētu pilnvērtīgāk strādāt ziemā un cerēt uz vēl augstvērtīgākiem rezultātiem.

Foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība/Guntis Bērziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti