Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 19 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 17. JūlijsVārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Izcīna ceļazīmi uz pasaules U-23 čempionātu

Ilze Knusle-Jankevica
Aizvadītajā nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās Latvijas kauss akadēmiskajā airēšanā. Tajā vieninieku klasē uzvarēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Jānis Timbors, kurš izcīnīja arī ceļazīmi uz pasaules U-23 čempionātu.

Trenere Agita Puriņa stāsta, ka sacensības bija paredzētas pēc starptautiskās airēšanas federācijas sistēmas, bet laikapstākļi ieviesa korekcijas – stipra vēja dēļ starti piektdien tika atcelti, un to, kas bija paredzēts divās dienā, nācās izdarīt vienā. «Starptautiskā sistēma paredz, ka sacensības norisinās divas dienas, ir priekšbraucieni, ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls, un gandarījuma brauciens tiem, kuri neiekļūst ceturtdaļfinālā. Mums nācās sacensības saspiest vienā dienā, tāpēc bija trīs priekšbraucieni ar atsevišķu startu, un 18 labākie iekļuva pusfinālā. Pusfinālā bija trīs braucieni, katrā pa sešiem dalībniekiem, un pirmie divi iekļuva A finālā, nākamie divi – B finālā, pēdējie divi – C finālā,» norāda trenere. Viņa piebilst, ka sportisti netika dalīti vecuma grupās, un 36 dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja jelgavnieks J.Timbors, vienlaikus iegūstot arī ceļazīmi uz pasaules U-23 čempionātu, kas jūlija beigās notiks Polijā. «Jānis šogad pirmo gadu startē šajā vecuma grupā, un Polijā viegli nebūs, bet brauksim un cīnīsimies,» uzsver A.Puriņa.

Pavisam Latvijas Kausā startēja astoņi BJSS sportisti. Vieniniekos Oskars Dervins izcīnīja 12. vietu, Pēteris Šķiņķis – 13. vietu, Jēkabs Gronskis – 17. vietu, Ņikita Samsonovs – 18. vietu, Romeo Mednis – 20. vietu. Ralfs Kristiāns Jakušonoks finālā apgāzās. Sieviešu grupā 14 dalībnieču konkurencē Kristīne Bumbiere izcīnīja 11. vietu.

Nākamais starts akadēmiskajiem airētājiem būs turnīrs Traķos un jūlijā – Latvijas čempionāts junioriem.

Foto: A.Puriņa

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti