Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 5.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Izcīna 5. vietu Baltijas komandu čempionātā septiņcīņā

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēte Māra Anna Zīverte Latvijas izlases sastāvā nedēļas nogalē startēja Baltijas komandu čempionātā daudzcīņā. Jelgavniece čempionātā 200 metru skrējienā uzrādīja labāko rezultātu starp U-18 un U-20 sportistēm, kas ir viens no šo sacensību augstvērtīgākajiem rezultātiem, bet kopvērtējumā viņa izcīnīja 5. vietu.

M.A.Zīverte startēja septiņcīņā U-18 grupā. Septiņcīņa sastāv no septiņām vieglatlētikas disciplīnām: 100 metru barjerskrējiena, augstlēkšanas, lodes grūšanas, 200 metru skrējiena, tāllēkšanas, šķēpa mešanas, 800 metru skrējiena. Sportistes trenere Laila Nagle stāsta, ka no visām disciplīnām vislabāk Mārai Annai veicās 200 metru skrējienā – rezultāts 25,20 sekundes, kas ir viņas labākais rezultāts stadionā. «Šis bija labākais rezultāts disciplīnā ne tikai U-18 grupā, kurā startēja Māra Anna, bet arī U-20 grupā neviena no dalībniecēm nenoskrēja tik ātri kā viņa,» atzīst trenere. Latvijas Vieglatlētikas savienība informē, ka šis bija devītais šo sacensību augstvērtīgākais rezultāts. L.Nagle norāda, ka ļoti labi jelgavniece noskrēja arī 100 metru barjerskrējienu, kur Māras Annas rezultāts ir 14,79 sekundes, tāpat labi veicās arī 800 metru skrējienā (rezultāts – 2:33,23 minūtes).

«Diemžēl informāciju par to, ka Māra Anna ir iekļauta Latvijas izlases sastāvā komandu čempionātam, kas notika Jēkabpilī, saņēmām ļoti vēlu. Līdz ar to mums nebija daudz laika gatavoties, kas nenoliedzami atspoguļojās rezultātos. Augstlēkšanā rezultāts patiešām nebija labs – 1,58 metri, lai gan iekštelpās viņa martā Baltijas komandu čempionātā pieccīņā pārlēca 1,69 metriem,» stāsta trenere, piebilstot, ka tāllēkšanā Māras Annas rezultāts bija 4,82 metri un šajā disciplīnā sportiste satraumēja kāju; šķēpa mešanā rezultāts – 29,35 metri, kas esot labi, bet lodi jelgavniece aizgrūda 7,59 metrus tālu. «Gan augstlēkšanai, gan lodes grūšanai, gan tāllēkšanai sacensību otrajā dienā ļoti traucēja stiprais vējš un drēgnie laikapstākļi,» piebilst trenere, uzsverot, ka Mārai Annai šobrīd svarīgākais ir gatavoties Eiropas Jaunatnes olimpiskajam festivālam, kas jūlijā notiks Baku un uz kuru mūsu sportiste cer tikt – normatīvus viņa ir izpildījusi, bet vēl nav nosaukta Latvijas izlase dalībai šajās sacensībās.

Rezultātā jelgavniece Baltijas komandu čempionātu septiņcīņā U-18 grupā noslēdza 5. vietā, bet Latvijas komanda kopvērtējumā ieņēma 2. vietu, un tajā savs nopelns ir arī mūsu vieglatlētei.

Foto: athletics.lv/Guntis Bērziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti