Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 23. MartsVārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Eiropas čempionātā startēs 10 airētāji

Ilze Knusle-Jankevica
Nedēļas nogalē Brocēnos smaiļotājiem un kanoe airētājiem norisinājās atlases sacensības Eiropas čempionātam junioriem, U-23 vecuma grupā un pieaugušajiem. Pie ceļazīmes uz Eiropas čempionātu tika desmit Jelgavas airētāji.

Pirmajiem Eiropas čempionāts notiks pieaugušajiem – no 8. līdz 10. jūnijam Serbijā. Tajā iespēju piedalīties izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) kanoe airētāji Roberts Lagzdiņš (attēlā) 1000 metros vieniniekos, Jūlija Gutova 200 un 500 metros vieniniekos un smaiļotājs Roberts Altmanis 500 metros vieniniekos. «Lielākais jautājums bija par vīriešu kanoe airēšanu, jo, lai kvalificētos Eiropas čempionātam, Robertam vajadzēja sacensties ar olimpisko spēļu dalībnieku Dagni Iļjinu. Šoreiz uzvarēja kādreizējais jelgavnieks mans bijušais audzēknis Gatis Pranks, Roberts finišēja otrais, bet Dagnis – trešais. Tā kā Gatis Eiropas čempionātā startēs divniekos, kā nākamais ceļazīmi ieguva Roberts,» stāsta BJSS kanoe airēšanas treneris Sergejs Bobkovs. Jāuzsver, ka Eiropas čempionāts būs arī atlase uz otrajām Eiropas spēlēm, kas notiks 2019. gadā.

Savukārt Eiropas junioru un U-23 čempionāts notiks Itālijā no 28. jūnija līdz 1. jūlijam. Startējot Brocēnos, tajā iespēju piedalīties vecākajā grupā ieguva kanoe airētāji J.Gutova un R.Lagzdiņš, bet junioru konkurencē – kanoe divnieks Matīss Ozols un Aleksejs Ševcovs, kuriem četriniekā pievienosies Vitālijs Upenieks un Jurijs Ševcovs, kā arī smaiļotāji Egils Kalns, Zigmārs Cinovskis un Otto Gerbers 500 metros četriniekos.

Jāpiebilst, ka kanoe airētājus trenē S.Bobkovs, smaiļotāju R.Altmani – Lelde Laure, bet pārējos trīs smaiļotājus – Juris Lauris.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti