Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Debitē pasaules čempionātā pieaugušajiem

Ilze Knusle
Dienvidkorejas pilsētā Gvandžu 50 metru baseinā norisinās 18. FINA pasaules čempionāts peldēšanā, kurā startē seši Latvijas sportisti. Pēc deviņu gadu pārtraukuma pasaules čempionātā atkal ir pārstāvēta arī mūsu pilsēta – 50 metros brasā startēja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) peldētājs Didzis Rudavs.

Čempionāts norisināsies līdz pat nedēļas beigām, bet Didža starts bija naktī uz otrdienu. Pirms sacensībām Didža trenere Astra Ozoliņa norādīja, ka mērķis ir nopeldēt distanci atbilstoši savām spējām un rezultātam, tomēr viņa atzina, ka nebūs viegli, jo no distancei pieteiktajiem 80 dalībniekiem tikai astoņi ir junioru vecumā – dzimuši 2001. gadā vai jaunāki –, un Didzis ir viens no viņiem. «Sajūtas ir labas, arī treniņos uzrādītie rezultāti ir labi. Pleca trauma arī mani vairs nemoka – esmu labā fiziskajā formā. Ir arī liels saviļņojums redzēt un stāvēt blakus olimpiskajiem medaļniekiem, kaut gan treniņos pārāk lielu konkurenci neizjutu – tur visi sportisti bija draudzīgi un izturējās neitrāli,» vēl pirms starta stāstīja Didzis.

Čempionātā D.Rudavs 50 metru distanci veica 28,94 sekundēs, kas viņam deva 47. vietu no 79 sportistiem. Lai gan tas nav Didža labākais rezultāts, trenere atzīst: «Lai būtu gribējies labāku rezultātu, teikt, ka šis ir slikti, nevaru.» Pats sportists gan ir krietni vien neapmierinātāks ar savu startu, jo īpaši tāpēc, ka treniņos rezultāti bijuši labāki. «Startā tehniski visu izpildīju pareizi, spēks man arī bija, pirms starta nogurumu nejutu, tāpēc domāju, ka rezultāts būs labāks,» saka sportists, nespējot izskaidrot, kāpēc nav izdevies uzrādīt labāku laiku. Viņaprāt, pie vainas nav arī stress un lampu drudzis pirms starta, jo šoreiz neizšķīrās cīņa par medaļām un psiholoģiskais spiediens nebija lielāks kā jebkurās citās sacensībās. Jāatgādina, ka D.Rudava labākais laiks 50 metros brasā ir 28,19 sekundes pērn Eiropas junioru čempionātā Somijas galvaspilsētā Helsinkos, kas viņam ļāva izcīnīt 2. vietu.

Pasaules čempionātā 50 metru brasa distances priekšpeldējumos labāko laiku – 26,28 sekundes – uzrādīja britu sportists Ādams Pītijs, kuram pieder arī pasaules rekords šajā distancē. To viņš uzstādīja 2017. gadā, nopeldot distanci 25,95 sekundēs. Jāpiebilst, ka tas vienlaikus ir arī sacensību rekords. Čempions tiks noskaidrots trešdienas pēcpusdienā.

Pasaules čempionātā pieaugušajiem D.Rudavs startēja pirmo reizi – viņam ir tikai 18 gadu, un šīs sezonas galvenais starts būs FINA pasaules junioru čempionāts peldēšanā, kas notiks no 20. līdz 25. augustam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā 50 metru baseinā.

Jāpiebilst, ka pēdējoreiz JSPS pasaules čempionātā bija pārstāvēta 2010. gadā, kad tajā startēja Andrejs Dūda.

Foto: no sportista personīgā arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti