Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Viegls vējš, 3.2 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 24. JūlijsVārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Četri jelgavnieki saņem Latvijas Gada balvu cīņās

Ritma Gaidamoviča
Otro gadu Latvijā pasniegta «Gada balva cīņas sporta veidos», suminot aizvadītā gada labākos sportistus un trenerus. Balva piešķirta arī četriem jelgavniekiem – par labāko Latvijas bokseri U-17 grupā 2018. gadā atzīts Jelgavas Cīņas sporta veidu centra audzēknis Markuss Tenčs, Gada balvu kā labākais karatists pieaugušo grupā saņēma Kalvis Kalniņš, bet sporta kluba «Milons» cīkstonis Alberts Jurčenko atzīts par labāko brīvajā cīņā U-23 grupā, savukārt viņa treneris Vladimirs Smirnovs saņēma titulu «Labākais treneris brīvajā cīņā».

«Jelgava daudz strādā, lai pilsētā attīstītos cīņas sporta veidi un tradīcijas tiktu turētas godā. To apliecina arī mūsu Gada balvas rezultāti – četri no laureātiem nāk tieši no jūsu pilsētas, un tas nav maz. Mans vēlējums Jelgavas sportistiem – turpināt uzņemto kursu, un gribētos, lai cīņas sporta veidos arvien vairāk iesaistās jaunā paaudze,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst Latvijas Cīņas federācijas ģenerālsekretāre Kristīne Čekstere.

M.Tenčs Gada balvu saņēma pirmo reizi. «Šī balva ir kā apliecinājums tam, ka arī sporta veida federācija Markusā saskata potenciālu. Viņš ir perspektīvs sportists. Protams, ne viss vienmēr izdodas izcili, taču Markuss ļoti nopietni pieiet darbam, un domāju, ka šī balva būs stimuls sasniegt vēl augstākas virsotnes,» atzīst M.Tenča treneris Aleksandrs Knohs, piebilstot, ka šo balvu viņa audzēknis nopelnījis par izcīnīto Latvijas čempiona titulu un 9. vietu Eiropas čempionātā boksā. «Šogad mums plāni ir lieli, taču svarīgākais ir Eiropas čempionāts, kas notiks rudenī Serbijā,» piebilst A.Knohs.

K.Kalniņš atzīts par labāko karatistu pieaugušo grupā, uzteicot viņa sasniegumu Eiropas karatē čempionātā, kurā viņš izcīnīja 3. vietu kumite.

A.Jurčenko Gada balvu cīņas sporta veidos saņēma jau otro reizi. «Albertam šī ir otrā Gada balva un pagaidām viņam konkurentu Latvijā nav, taču man šis apbalvojums kopā ar Alberta otru treneri Andreju Ļediku no Krievijas piešķirts pirmo reizi. Protams, ir prieks, ka mūsu darbs un ieguldījums tiek novērtēts. Nekas no sasniegtā nav nācis bez smaga darba,» atzīst Labākais treneris brīvajā cīņā V.Smirnovs, piebilstot, ka šo balvu A.Jurčenko nopelnījis par bronzas medaļu Eiropas U-23 čempionātā brīvajā cīņā un 1. vietu «Nordic cup 2018» Zviedrijā. Treneris norāda, ka arī šogad sportistam ir vairākas svarīgas sacensības, tostarp pasaules čempionāts pieaugušajiem, kas būs kvalifikācija 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. «Tokijas olimpiskajām spēlēm Alberts varēs kvalificēties, ja izcīnīs vietu pirmajā pieciniekā,» tā V.Smirnovs.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Gada balvu cīņas sporta veidos iedibināja pērn. Šo pasākumu rīko vairākas cīņas sporta veidu federācijas – Latvijas Boksa federācija, Latvijas Džudo federācija, Latvijas Cīņas federācija, Latvijas Sambo federācija un Latvijas Taekvondo federācija un šogad tām pievienojusies arī Latvijas Karatē federācija. Katra federācija pēc atšķirīgiem kritērijiem izvēlējās labākos sportistus tās pārstāvētajā cīņas sporta veidā.

Jāpiebilst, ka pērn Gada balvu saņēma arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudiste Milēna Rinkeviča, kura tika atzīta par 2017. gada labāko sportisti Latvijā U-18 grupā sambo un džudo.

Foto: no A.Knoha, V.Smirnova un K.Kalniņa arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti