Meklēšanas forma

Skaidras debesis 24 °C Viegls vējš, 1.8 m/s no Z-ZA
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Brīvdienās Lielupē – jahtu regate

Ritma Gaidamoviča
Sestdien, 11. augustā, pulksten 12 pie Jelgavas jahtkluba tiks dots starts jahtu regatei «Kalnciema kauss 2018» un uzsākta arī cīņa par ««Nimfas» kausu 2018», kas turpināsies arī svētdien, 12. augustā. Plānots, ka cīņā par abiem kausiem iesaistīsies 12 līdz 15 jahtas.

«Pirms pieciem gadiem Jelgavas jahtklubā atjaunojām tradīciju organizēt regati «Kalnciema kauss», kurā dalībnieki sacenšas divos etapos Lielupes posmā no Jelgavas līdz Kalnciemam. Pirmajā posmā sacensības notiek no Jelgavas līdz Svētes ietekai Lielupē, tālāk – no ietekas līdz Kalnciemam. Tur noslēgsies pirmās dienas sacensības un paziņosim Kalnciema kausa saņēmēju,» stāsta Jelgavas jahtkluba vadītājs Aleksandrs Jakovļevs, piebilstot, ka sestdien sacensības Kalnciemā noslēgsies ar interesantu pasākumu – jahtu defilē Lielupē. «Kalnciemā šajā dienā notiks Lielupes krasta svētki, un iecerēts, ka mēs no pulksten 17.30 līdz 18 piedāvāsim jahtu defilē jeb, kā es saku, jahtu dancošanu,» stāsta A.Jakovļevs.

Svētdien jahtas turpinās cīņu par «Nimfas» kausu. ««Nimfas» kausā tiek vērtēti visu četru etapu rezultāti – dodoties uz Kalnciemu un atpakaļceļā uz Jelgavu. Plānots, ka Jelgavā ieradīsimies ap pulksten 17 un uzvarētājs Jelgavas jahtklubā tiks sumināts pulksten 18,» stāsta A.Jakovļevs.

Sacensību organizators cer, ka brīvdienās būs labs laiks un arī pietiekami stiprs vējš, lai jahtas varētu doties ceļā. «Lai regate notiktu, nepieciešams vējš vismaz pieci metri sekundē, ļoti labi, ja tas pūstu līdz 10 metriem sekundē. Šobrīd prognozes liecina, ka laiks būs mums labvēlīgs, jo sola vēju līdz astoņiem metriem sekundē, brāzmās 10–12 metri sekundē,» stāsta A.Jakovļevs, piebilstot, ka regate nevarēs notikt, ja vēja ātrums būs divi metri sekundē.

Plānots, ka cīņā par «Kalnciema kausu» un ««Nimfas» kausu» iesaistīsies 12 līdz 15 jahtas, galvenokārt no Jelgavas jahtkluba, taču plānojis ierasties arī jahtas kapteinis vācietis, kurš Jelgavā dzīvo un strādā, un Usmas jahtkluba pārstāvji.

Foto: no Jelgavas jahtkluba arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru