Meklēšanas forma

Lietus 20 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

BMX sacensībās ZOC piedalās rekordliels dalībnieku skaits

Ritma Gaidamoviča
Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) BMX trasē vakar aizvadīts Latvijas «SMScredit.lv» čempionāta 1. posms, kurā uzstādīts jauns čempionāta dalībnieku rekords – 364 sportisti, bet šodien tika noskaidroti Jelgavas BMX čempioni. Jelgavnieki sestdien čempionāta 1. posmu noslēdza ar 13 medaļām, tostarp sešām zelta, bet šodien mūsējie BMX braucējiem – 15 medaļas. Jelgavas čempiona titulu mājas trasē izcīnīja Ramona Bāre, Emīlija Zavinska, Alvis Lānso un Reinārs Pavlovs.

Kluba «Mītavas kumeļi» un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris Uldis Balbeks stāsta, ka sestdien Latvijas «SMScredit.lv» čempionāta 1. posmā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 364 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Somijas. «Iepriekšējais rekords bija ap 350 dalībnieku, kas tika sasniegts pagājušās sezonas čempionāta Valmieras posmā. Mūsuprāt Jelgavā tik daudz sportistu sabrauca, jo šīs bija pirmās jaunās sezonas sacensības Latvijā. Visi pēc garās ziemas grib sevi parādīt trasē. Tiesa, ievērojami ir pieaudzis arī ārzemnieku skaits. Viņi ļoti atzinīgi novērtē mūsu trasi un arī sacensību organizatorisko pusi, līdz ar to viņiem ir patīkami braukt. Piemēram, Krievijas pārstāvji jau visu nedēļu trenējās mūsu trasē. Līdz ar lielāku konkurenci, arī pašmāju sportistiem ir interesantāk,» atzīst treneris.  

«SMScredit.lv» čempionāta 1. posmā piedalījās 36 Jelgavas sportisti, no kuriem 12 izcīnīja medaļas – sešas zelta, trīs sudraba un tikpat bronzas. «Mēs gan uzskatām, ka mums ir 13 medaļas, jo 2. vietu starp deviņus un desmit gadus vecajām meitenēm izcīnīja Olga Manaeva, kura pārstāv Maskavu, bet patiesībā ikdienā trenējas kopā ar «Mītavas kumeļiem», līdz ar to viņa ir mūsējā,» piebilst U.Balbeks, atzīstot, ka sestdienas rezultāti ir labi. «13 medaļas, tas nozīmē, ka gandrīz katrs trešais, kāpa uz pjedestāla un tas ir augsts rādītājs. Diemžēl četras medaļas pazaudējām, jo divi sportisti nogulēja startu, bet divi nokrita, kas maksāja viņiem medaļu,» stāsta treneris.

Arī šodien Jelgavas atklātajā čempionātā piedalījās 36 mūsu pilsētas braucēji. Rezultātā izcīnītas 15 medaļas. «Arī šodien mūsējie nobrauca ļoti labi. Uz pjedestāla kāpa arī tie, kuriem vakar mazliet pietrūka veiksme,» norāda treneris. Jelgavas čempiona titulu mājas trasē izcīnīja četri mūsu sportisti – R.Bāre astoņus gadus veco meiteņu grupā, E.Zavinska starp deviņus un desmit gadus vecajām meitenēm, Alvis Lānso ir līderis krūzo 30+ grupā, bet R.Pavlovs uzvarēja 12 gadus veco zēnu grupā. Jāpiebilst, ka šodien Jelgavas trasē tika noskaidrots arī jelgavnieka Gata Jonkusa piemiņas kausa ieguvējs – ātrākais 15 gadus veco puišu grupā šogad bija mārupietis Mārtiņš Zadraks, kurš arī saņēma kausu.

Treneris atzīst, ka kopumā sacensības Jelgavā noritējušas ļoti labi un bez starpgadījumiem. «Bija kritieni un arī nelielas traumas, taču BMX ir dinamisks sporta veids un gadīties var visādi,» piebilst treneris.

Jāpiebilst, ka nākamās sacensības Jelgavas BMX trasē gaidāmas jūlijā, kad Jelgavā notiks Latvijas Jaunatnes olimpiāde.

Latvijas «SMScredit.lv» čempionāta 1. posma REZULTĀTI

Jelgavas atklātā čempionāta REZULTĀTI

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti