Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

BMX čempionātā – divi čempioni un četras sudraba medaļas

Ilze Knusle-Jankevica
Sestdien Mārupē notika Latvijas BMX čempionāts, kurā startēja arī 29 Jelgavas sportisti. Par čempioniem savā grupā kļuva Āris Koško un Alvis Lānso, bet vēl četri jelgavnieki spēja izcīnīt sudraba godalgu.

Čempiona titulu Jelgavai šoreiz izcīnīja jaunākais mūsu čempionāta dalībnieks Ā.Koško B6 grupā un vecākais Jelgavas BMX braucējs A.Lānso krūzeru grupā vecumā virs 30 gadiem (CR30+). Savukārt sudraba godalga Markusam Soļimam B9 grupā, Paulai Zavinskai G11–12 grupā un abiem Elites grupas braucējiem Vanesai Buldinskai un Kristenam Krīgeram.

Elites grupās – gan vīriešiem, gan sievietēm – čempions tika noskaidrots četros braucienos. «Mana sīvākā konkurente bija Vineta Pētersone. Abas esam viena vecuma un šogad debitējam Elites grupā. Es darīju visu, lai sasniegtu savu mērķi – uzvarētu Latvijas čempionātā –, bet man neizdevās: visos braucienos, lai gan cīņa bija sīva, finišēju otrā, un arī čempionāta kopvērtējumā man sudraba medaļa,» vērtē V.Buldinska. Savukārt vīriešu Elites grupā pirmajā braucienā uzvaru guva Helvijs Babris, kurš otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un no tālākās cīņas izstājās. Otrajā braucienā uzvarēja K.Krīgers, bet trešajā – Edžus Treimanis. Līdz ar to pirms izšķirošā brauciena vairākiem sportistiem – E.Treimanim, K.Krīgeram un Mikum Dāvim Strazdiņam – bija vienāds punktu skaits. Pēdējā braucienā lielākoties līderpozīcijā atradās tieši Jelgavas sportists, bet finiša taisnē viņu apsteidza un līdz ar to arī čempiona titulu ieguva M.D.Strazdiņš, kuram šī ir debijas sezona Elitē. «Braukt pa priekšu nav viegli – visu laiku jākontrolē tas, kas notiek aiz muguras. Es pieļāvu taktisku kļūdu – pabraucu uz labo pusi –, un Mikus Dāvis to izmantoja, apsteidzot mani pa kreiso pusi. Tā gadās. Arī šīgada pasaules čempions uzvarēja identiskā veidā, pašās beigās izraujot uzvaru. Bet, protams, esmu sarūgtināts, ka neizdevās izcīnīt Latvijas čempiona titulu,» norāda K.Krīgers.

Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks norāda, ka no mūsu sportistiem tika gaidīti labāki rezultāti. «Bija daudz finālu ar mūsu sportistu piedalīšanos, tāpēc bija arī cerību uz labākiem rezultātiem, jo vairāki jelgavnieki BMX sacensību seriālā pēc aizvadītiem četriem posmiem ir vadošajā trijniekā, tomēr šoreiz izcīnīt medaļas neizdevās. Iespējams, tāpēc ka Mārupes trase mums nav parocīga – tā tika pārbūvēta un ir lēna un smagnēja, tai ir zems starta kalns – trīs metri, kas ir divreiz zemāks nekā Jelgavā – un trasē jāmin ar spēku. Mūsu braucēji tomēr lielākoties ir ātruma, nevis spēka braucēji,» norāda treneris, piebilstot, ka sacensību laikā pūta sānu vējš, kas arī parocīgāks ir tieši spēka braucējiem.

«Reinārs Pavlovs BMX seriālā ir līderis savā – B11 – vecuma grupā, tāpēc cerējām uz medaļu arī Latvijas čempionātā. Šajā grupā finālā bija trīs jelgavnieki, un vismaz vienam bija jākāpj uz pjedestāla. 13 gadus veco puišu grupā kļūdu virāžā pieļāva un savu pozīciju zaudēja Hugo Ilvis Eihentāls. 8–10 gadus veco meiteņu grupā mums bija divas perspektīvas sportistes, bet negaidīti čempionātā piedalījās meitene, kura ar vecākiem dzīvo Anglijā, un sportiste, kura atgriezās pēc smagas rokas traumas – līdz ar to palikām bez pjedestāla,» stāsta treneris.

Kopumā Latvijas čempionātā startēja 319 sportisti, kuri sacentās 23 vecuma un meistarības grupās.

Tomēr daudz analizēt Latvijas čempionātu laika nav – jau rīt septiņi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un BMX kluba «Mītavas kumeļi» sportisti dosies uz Franciju, kur nedēļas nogalē startēs Eiropas čempionātā. Uz Eiropas čempionātu dosies A.Lānso, H.I.Eihentāls, P.Zavinska, M.Soļims, R.Pavlovs, Oskars Mežaraups un Melānija Čudare. Savukārt Elites grupām Eiropas čempionāts norisināsies Anglijā 10. un 11. augustā. Tas gan Vanesai, gan Kristenam ir prioritāte.

Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti