Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Badmintona turnīrā startē 262 dalībnieki

Ilze Knusle
No ceturtdienas Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notiek pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International», kurā startē 262 dalībnieki no 40 valstīm.

Ceturtdien un piektdien dienas pirmajā pusē notika kvalifikācijas spēles. Tajās piedalījās arī vienīgais jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds. Viņš startēja gan vīriešu vienspēlēs, gan jauktajās dubultspēlēs. «Noteikumi ir nežēlīgi – ja zaudē, turnīrs beidzies,» norāda turnīra organizators Kristians Rozenvalds. Diemžēl P.E.Rozenvalds tālāk netika ne vienspēlēs, ne dubultspēlēs. «Paulam Eliasam šis ir pirmais šāda līmeņa turnīrs, pirmā iespēja krāt pasaules reitinga punktus, tāpēc viņa uzdevums bija krāt pieredzi un nospēlēt pēc iespējas labāk. Par medaļām visdrīzāk cīnīsies sportisti no Indijas, Čīles,» tā organizators.

Noslēdzoties kvalifikācijas turnīram, notika oficiālā turnīra atklāšana, kurā valstu delegāciju pārstāvjus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Viņš novēlēja, lai sportistiem Jelgavā pavadītais laiks iezīmējas ar jaunām draudzībām un labiem rezultātiem. «Pēc mēneša Jelgavā notiks Latvijas Jaunatnes olimpiāde, un esam priecīgi, ka varam jau tagad iesildīt pilsētas sportisko vidi un uzturēt sportisko garu,» tā pilsētas mērs. Jāpiebilst, ka atklāšanas ceremonija notika kortā, kas nosaukts Parīzes Dievmātes katedrāles vārdā – «Notre Dame» –, tādējādi solidarizējoties ar Franciju un pasauli skumjās par ugunsgrēka nodarītajiem postījumiem katedrālei. Gar kortu izvietoti zīmējumi, kas iesūtīti badmintona turnīra organizatoru izsludinātajā konkursā. Pavisam saņemti 66 zīmējumi.

Turnīrs nav iedomājams arī bez brīvprātīgo palīdzības. Šogad organizatoriem palīdz jaunieši no Siguldas, Talsiem, Olaines, Liepājas un Jelgavas. «Pērn turnīra organizēšanā no Jelgavas iesaistījās trīs jaunieši, bet šogad – jau 23, un mani tas priecē. Jo vienlaikus tiek pilsētā popularizēts arī šis olimpiskais sporta veids,» norāda K.Rozenvalds. Piemēram, Lenija Slivjuka kā līnijtiesnese turnīrā piedalās ceturto gadu. «Piecus gadus trenējos badmintonā – līdz tam biju izmēģinājusi vairākus sporta veidus, bet neviens mani īsti neuzrunāja. Tētis ieteica pamēģināt badmintonu, un man iepatikās. Tomēr tiesāt, manuprāt, ir grūtāk nekā spēlēt, jo jāuzklausa daudz pretenziju par saviem lēmumiem,» stāsta jauniete. Nozīmīgākās sacensības, kurās viņa līdz šim startējusi, ir pērnā gada Latvijas čempionāts U-13 grupā. Meiteņu vienspēlēs viņa izcīnīja 2. vietu, meiteņu dubultspēlēs – arī 2. vietu, savukārt jauktajās dubultspēlēs – uzvaru. «Laikam tomēr gribētu izmēģināt savus spēkus arī šajā turnīrā, tāpēc nākamgad plānoju trenēties intensīvāk,» piebilst Lenija.

Turnīrs norisināsies līdz 2. jūnijam. Rīt, 1. jūnijā, pulksten 10 sāksies astotdaļfināls, bet pēcpusdienā notiks ceturtdaļfināls, savukārt 2. jūnijā no pulksten 10 tiks aizvadītas pusfināla spēles, bet pulksten 15 sāksies fināli. Skatītājiem ieeja ir bez maksas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti