Meklēšanas forma

Lietus 20 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Badmintona turnīrā Jelgavā triumfē igauniete un francūzis

www.jelgavasvestnesis.lv
Aizvadītajā nedēļā Jelgavas sporta hallē notika pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia Inernational», kas mūsu pilsētā pulcēja vairāk nekā 300 badmintonistu no 40 pasaules valstīm. Šogad sacensībās triumfēja Igaunijas sportiste Kristīna Kūba, kura uzvarēja gan sieviešu vienspēlēs, gar arī sieviešu dubultspēlēs. Bet vīriešu vienspēlēs turnīrā par labāko atzīts Toms Juniors Popovs no Francijas, kurš uzvarēja Latvijas turnīrā arī 2016. gadā.

Finālā K.Kūba divos setos (21:10, 21:16) uzvarēja Baltkrievijas olimpieti Aļesju Zaicevu. Arī sieviešu dubultspēlēs K.Kūba un Helīna Rītela bija pirmās, finālspēlē divos setos (21:17, 21:16) uzveicot Francijas pāri. Bet vīriešu vienspēlēs kā pirmais numurs tika izsēts Igaunijas olimpietis Rauls Musts, kurš pusfinālā zaudēja nākamajam turnīra uzvarētājam T.J.Popovam. Vīriešu dubultspēlēs uzvarēja Francijas junioru pāris Fabjens Delruē un Villiams Villegers, divos setos (21:12, 21:17) uzvarot pretiniekus no Dānijas. Jauktajās dubultspēlēs divos setos (21:17, 25:23) uzvarēja ar pirmo numuru izsētais Polijas pāris Pāvels Smilovskis un Magdalēna Svierczinska. Turnīra uzvarētāji saņēma Jelgavas keramiķes Unas Ļahas darināto māla mākslas darbu – vāzi, kas atgādina badmintona raketi.

Jāpiebilst, ka badmintona turnīrā šogad Latvijas spēlētāji netika tālāk par astotdaļfinālu. Visilgāk no Latvijas spēlētājiem Jelgavā noturējās Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska, kuras astotdaļfinālā divos setos (15:21, 21:21) zaudēja Francijas pārim Vimalai Herio un Margotai Lambertei.

«Yonex Latvia International» turnīra direktors Kristians Rozenvalds norāda, ka Latvijas turnīra panākumu pamatā ir gan vietējie, gan arī starptautiskie apstākļi. «Spēlētājiem Jelgavā patīk! Tā ir studentu pilsēta ar visām no tā izrietošajām priekšrocībām, tajā skaitā kopmītnēm un demokrātiskām ēdināšanas cenām. Viss ir kompakti, kā arī netālu no Rīgas un lidostas,» rezumē K.Rozenvalds.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti