Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Arī šogad pusmaratona distance «iestiepsies» Pārlielupē (precizēta)

Ilze Knusle-Jankevica
Pēc divarpus nedēļām – 14. jūlijā – Jelgavā piekto reizi notiks Jelgavas nakts pusmaratons, kas ir viens no ««Bigbank» skrien Latvija» skriešanas seriāla posmiem. Pasākums sāksies pulksten 19 ar rāpošanas čempionātu, bet noslēgsies pēc pusnakts ar ātrāko skrējēju apbalvošanu.

Jelgavas Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko stāsta, ka Bērnu skrējieni sāksies pulksten 20, un katra vecuma grupa veiks atbilstošu distanci – no 200 līdz 1000 metriem. Bērniem starts būs pie Jelgavas pils, finišs – Pasta salā.

Pulksten 21.15 starts tiks dots šīgada jauninājumam – divu kilometru skrējienam bez laika kontroles «Mans skrējiens Latvijai». Šī skrējiena maršruts vēl tiek precizēts.

Pulksten 22 startēs lielākā grupa – nūjotāji, piecu un desmit kilometru un pusmaratona distances skrējēji. Šajās distancēs maršruts būs tāds pats kā pērn: starts būs zem Mītavas tilta, un dalībnieki dosies pa Čakstes bulvāri un Lielo ielu Dobeles virzienā. Tālāk viņi skries pa Krišjāņa Barona ielu, Pasta, Blaumaņa, Lapskalna ielu līdz Uzvaras parkam, pa Uzvaras ielu, Ausekļa ielu, Jāņa Čakstes bulvāri, pāri tiltam, gar pili. Īsākās distances skrējēji finišēs Pasta salā, bet pārējo distanču skrējēji tālāk dosies pāri Lielupes tiltam, pa Rīgas ielu, Izstādes, Kronvalda, Lāč­plēša ielu, Brīvības bulvāri, Akmeņu ielu, Imantas, Kronvalda, Strazdu ielu un atpakaļ pa Rīgas ielu. Desmit kilometru distances skrējēji atgriežoties finišēs Pasta salā, bet pusmaratona skrējēji dosies otrajā aplī, kas būs nedaudz garāks – pa Lapskalna ielu dalībnieki skries līdz Zvejnieku ielai, tālāk pa Zvejnieku ielu un atpakaļ. Pārējais maršruts būs tāds pats kā pirmajā aplī. Finišs – Pasta salā.

Pulksten 0.30 plānota dalībnieku apbalvošana, īpaši suminot arī ātrākos jelgavniekus katrā distancē.

Trasē būs izveidoti divi medpunkti, divas padzeršanās vietas, un piecos izklaides punktos skrējēji tiks uzmundrināti ar mūzikas ritmiem.

Jāatgādina, ka arī šogad Jelgavas pilsētas pašvaldība jelgavniekiem nodrošina bezmaksas dalības kvotas pasākumā. Pusmaratona distancē uz 25. jūniju bija aizpildītas 107 no 250 kvotām, desmit kilometru skrējienā – 198 no 350 bezmaksas vietām, piecu kilometru skrējienā – 382 no 500 pieejamajām kvotām, nūjošanā un bērnu skrējienā – 271 no 500 kvotām. Jelgavā deklarētie iedzīvotāji pieteikties kādai no Jelgavas nakts pusmaratona distancēm var līdz 5. jūlijam mājaslapas sportlat.lv sadaļā «Sacensību kalendārs» vai mājaslapā bigbankskrienlatvija.lv. Jāpiebilst, ka, reģistrējoties kādai no Jelgavas nakts pusmaratona distancēm un izmantojot bezmaksas kvotu, arī skrējienā «Mans Latvijas skrējiens» varēs piedalīties bez maksas – līdz pirmdienai skrējienam bija piereģistrējušies 138 jelgavnieki. Pārējiem dalības maksa šajā skrējienā ir trīs eiro.

Dalībnieki skrējienam reģistrēties un izņemt numurus varēs 12. jūlijā no pulksten 15 līdz 21 Rīgā, tirdzniecības centra «Alfa» veikalā «Sportland», un 13. jūlijā no pulksten 17 līdz 21 Jelgavā, sacensību informācijas centrā Pasta salā.

Jāpiebilst, ka pusmaratonā startēs arī Jelgavas komanda, un plānots, ka šajā posmā piedalīsies visi astoņi komandas dalībnieki: piecu kilometru distancē Endijs Titomers, Anastasija Vidončikova un Daiga Dābola, desmit kilometru distancē Oskars Stāmers, Oskars Blaus un Ilze Sermolīte, pusmaratona distancē Edgars Simanovičs un Salvis Brasavs. Pēc aizvadītiem četriem skriešanas seriāla posmiem Jelgavas komanda kopvērtējumā ierindojas 4. pozīcijā. Priekšā vēl ir četri posmi, ieskaitot Jelgavas nakts pusmaratonu: Kuldīgā 11. augustā, Valmierā 16. septembrī un Siguldā 13. oktobrī.

Jāņem vērā, ka Jelgavas pusmaratona laikā pilsētā būs satiksmes ierobežojumi.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Daniels attēls

Vai varēs izņemt numuru sacensību diena ?jo dēļ numuru netaisos braukt 200 km
Lietotāja Redakcija attēls

Jā, numuru varēs izņemt arī sacensību dienā sacensību informācijas centrā Pasta salā no pulksten 12.30. Informācijas centrs beigs darbu 30 minūtes pirms starta.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti