Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna, Vigo

Ar kopīgu vingrošanu Jelgavā iesāk Olimpisko dienu

Anda Dzenža
Šodien, 20. septembrī, ar devīzi «Nāc un vingrot sāc!» visā Latvijā norisinās Olimpiskā diena. Jelgavā Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) stadionu šorīt piepildīja tuvējo bērnudārzu un skolu audzēkņi, kā arī pedagogi, lai dienu iesāktu enerģiskā rītarosmē. Pēc iesildīšanās, skolēni turpināja sacensības komandu stafetēs un citās aktivitātēs.

Atklājot Olimpisko dienu, sportot gribētājus sveica un sportisku garu novēlēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, bet pirms vingrošanas, skanot Olimpiskajai himnai, tika pacelts Olimpiskās dienas karogs. Šis gods tika uzticēts Olimpiskās biedrības pārstāvim jelgavniekam Endijam Vīgantam. Olimpiskā rīta vingrošana notika grupas «Musiqq» enerģiskās dziesmas «Sāc ar sevi» pavadījumā.

Vingrošana pilsētas lielajā stadionā jo īpaši patika pašiem mazākajiem sportistiem. Bērnudārza «Zīļuks» trīs un četrus gadus jaunie audzēkņi uz rīta rosmi ieradās ar lielu iedvesmu, jo ikrīta vingrošana notika ārpus bērnudārza kopā ar citu izglītības iestāžu audzēkņiem. «Zīļuka» Brūnās grupas audzinātāja Zane Kapteine norāda, ka bērnudārzā ir fantastiska sporta skolotāja, kura ik rītu bērnudārzniekus iesaista aktīvās rītarosmēs. Piemēram, šonedēļ, gatavojoties Olimpiskajai dienai, viņi mācījušies vingrot tieši pie Olimpiskajai dienai izvēlētās dziesmas. «Ar šo bērnudārza grupiņu pirmoreiz piedalāmies tik lielā pasākumā. Sākumā viņi bija mazliet apmulsuši par to, ka nokļuvuši tik lielā stadionā, bet atskanot dziesmas melodijai, enerģiski iekustējās līdzi citiem,» tā Z.Kapteine. Četrgadīgā «Zīļuka» audzēkne Linda atzīst, ka vingrot viņai ļoti patika, un pēc rītarosmes vairs nenāk miegs.

Lielākā daļa uzrunāto skolēnu atzina, ka sportot viņiem patīk, to dara bieži, bet no rītiem labprātāk izvēlas pagulēt. Savukārt sportiskām aktivitātēm jaunieši nododas skolā vai pēc mācību stundām dienas otrajā pusē. «Vingrošana no rītiem brīvā dabā ir ļoti atspirdzinoša, bet parasti tai nevaru saņemties. Taču ikdienā nodarbojos ar peldēšanu, katru dienu trenējos LLU peldbaseinā, piedalos arī sacensībās. Olimpiskajai dienai gatavojos individuāli. Jau iepriekš izmēģināju vingrinājumus, tādēļ šorīt sportot bija viegli. Īpaši piemērota šķita izvēlētā dziesma – enerģiska un uzmundrinoša, tā liek kustēties,» stāsta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolniece Tīna Annija Gedrovica.

Stafetēm nopietni gatavojās arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, kas pēc kopīgās vingrošanas devās iesildīties vēl papildus. 6. un 7. klases puiši atzina, ka Olimpiskajā dienā ZOC stadionā jau bija piedalījušies un zināja, kam gatavoties. Viņi bija apņēmības pilni sacensties stafetēs.

Jāpiebilst, ka šogad Olimpiskā diena nav veltīta konkrētam sporta veidam – uzmanība tiek vērsta uz fiziskām aktivitātēm brīvā dabā. Kopīga rīta vingrošana un citas sportiskas aktivitātes šodien notiek vairāk nekā 15 pilsētas izglītības iestādēs.

Foto: Ivars Veiliņš /«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti