Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Andris Grīnfelds uzvar pirmajās Latvijas hard enduro sacensībās

Ritma Gaidamoviča
Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciemā aizvadītas pirmās hard enduro sacensības Latvijā «Rocketbiker Enduro 2019». 76 dalībnieku konkurencē pārliecinošu uzvaru šajās sacensībās izcīnīja jelgavnieks mototriālists Andris Grīnfelds. «Šo sacensību formāts atšķiras ar tehniski smagāku trasi, kas ierīkota grūti izbraucamās vietās ar ekstrēmiem kāpumiem, stāviem kritumiem un dažādiem citiem dabīgiem vai mākslīgiem šķēršļiem. Man ļoti patika šīs sacensības, jo, atšķirībā no klasiskā enduro, šeit varēju vairāk pielietot arī savas triāla prasmes, pārvarot dažādus šķēršļus,» atzīst A.Grīnfelds.

Sportists stāsta, ka šāds sacensību formāts pasaulē ir iemantojis lielu popularitāti un arvien vairāk pasaules vadošie enduro braucēji pārkvalificējas uz to. «Es ļoti ceru, ka šīs nebija pirmās un pēdējās hard enduro sacensības Latvijā, bet gan tās kļūs par tradīciju,» tā sportists. Latvijas Motosporta federācija informē, ka Dzirciemā pulcējās braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas.

Sacensības norisinājās divas dienas – pirmajā dienā dalībnieki piedalījās kvalifikācijas braucienā, lai noteiktu starta kārtību galvenajā distancē. A.Grīnfelds kvalifikācijas braucienos izcīnīja 2. vietu, līdz ar to sacensību otrajā dienā trasē devās kā otrais. Jāpiebilst, ka pirmajā dienā uz kvalifikācijas brauciena starta izgāja 76 motobraucēji, bet otrajā dienā galvenajā distancē izbrauca vien 70, jo seši traumu vai tehnisku iemeslu dēļ bija izstājušies. No tiem galvenās distances finišu sasniedza tikai 26 dalībnieki, kā pirmais – A.Grīnfelds.

«Sacensību galvenās trases aplis bija aptuveni 20 kilometrus garš, un katram dalībniekam jāveic trīs tādi. Trase – tehniski smaga, jo jāpārvar kalni, dažādi mākslīgi šķēršļi, vairāki sarežģīti uzbraucieni un nobraucieni. Ja klasiskajā enduro galvenais ir ātrums, tad te – izturība, lai vispār sasniegtu finišu, jo ir nepieciešams daudz spēka, un nozīme ir arī meistarībai šķēršļu pārvarēšanā. Man jau tas patīk, jo varēju likt lietā savas triāla prasmes. Lai gan startēju kā otrais, jau pirmajā aplī man veiksmīgi izdevās izvirzīties vadībā un sešu minūšu pārsvaru noturēt līdz pat galam,» atzīst A.Grīnfelds, kurš šo trasi veica nedaudz vairāk nekā divās stundās. Sportists saka paldies savai «CEC I.S. Racing» komandai un trenerim Ivo Šteinbergam par atbalstu. Jāpiebilst, ka sacensību trasi veidoja tieši I.Šteinbergs.

Jāpiebilst, ka A.Grīnfelds 17. augustā piedalīsies Latvijas čempionāta piektajā posmā enduro, kas notiks Vidrižos.

Foto: Andris Jermuts

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti