Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. FebruārisVārda dienu svin: Kora, Kintija

Airētāji sezonu noslēdz ar četrām medaļām

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) akadēmiskie airētāji piedalījās regatē Klaipēdā, kas bija šīs sezonas pēdējais starts. Jelgavnieki mājās atgriezās ar četrām medaļām.

Trenere Agita Puriņa portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja, ka dalībnieki startēja divās kategorijās – «Open» un laivu klasē, kurā airētāja svars nepārsniedz 72 kilogramus. Sportisti sacentās divās distancēs – 3000 metros un 500 metros. Astoņi labākie garajā distancē nākamajā dienā sacentās pāros: pāra uzvarētājs turpināja sacensības, bet zaudētājs izstājās.

BJSS airētājs Jānis Timbors abās distancēs izcīnīja zelta medaļu «Open» grupā. Ņikitam Samsonovam «vieglo» laivu grupā sudrabs 500 metru distancē, savukārt Oskaram Dervinam «vieglo» laivu grupā bronza 3000 metros.

BJSS šajās sacensībās pārstāvēja desmit sportisti. «Tie, kuri bija kārtīgi trenējušies, parādīja labu rezultātu,» vērtē trenere. Vēl sacensībās piedalījās airētāji no Lietuvas un Kaļiņingradas.

Jāpiebilst, ka akadēmiskā airēšana ir olimpiskais sporta veids, bet ir tikai viena olimpiskā distance – 2000 metri. «Jānis Timbors nākamgad startēs U-23 vecuma grupā, kurā pirmos divus gadus parādīt labus rezultātus ir grūti, jo konkurenti ir pat četrus gadus vecāki. Bet, ja neesi savā vecuma grupā pasaulē labāko sešiniekā, nav ko cerēt uz valsts atbalstu. Ja nav valsts atbalsta, ir grūti treniņus apvienot ar studijām vai darbu, tāpēc U-23 Latvijā ir grūts vecums – ir grūti jauniešus noturēt sporta veidā,» vērtē A.Puriņa, sakot paldies par atbalstu pašvaldībai. Tomēr tikai ar to nav pietiekami, lai sasniegtu augstus rezultātus.

Foto: no A.Puriņas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti