Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Piektdien sāksies izslēgšanas spēles

Ilze Knusle
BK «Jelgava/LLU» veiksmīgi noslēdzis Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas otro posmu un iesoļojis astotdaļfinālā, kur mūsu komandas pretinieki būs «RTU» basketbolisti. Tālāk tiks komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Pirmā spēle notiks piektdien izbraukumā.

«Šonedēļ sāksies spēles, ko basketbolisti gaida visu sezonu, tāpēc ceru, ka man viņi nebūs papildus jāuzmundrina un jānoskaņo izslēgšanas spēlēm,» norāda BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs, aicinot līdzjutējus atbalstīt komandu mājas spēlē 26. martā.

BK «Jelgava» LBL 2. divīzijas otro posmu noslēdza 1. martā, bet izslēgšanas spēļu pretinieku uzzināja nedēļu vēlāk. «Globāli komandas sniegumā jau neko nemainīsim. Pieslīpēsim dažādas nianses gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un vairāk gatavosimies konkrētajam pretiniekam. Tagad laukumā jāparāda viss, ko šosezon esam darījuši treniņos,» stāsta treneris, piebilstot, ka jelgavnieki šosezon ar «RTU» laukumā nav tikušies.

Jelgavas basketbolisti LBL 2. divīzijas otro posmu noslēdza 2. vietā, izcīnot 15 uzvaras un piedzīvojot septiņus zaudējumus. Gan treneris, gan komandas kapteiņi – Salvis Mētra, bet vēlāk Andris Justovičs, kurš Salvi aizstāja pēc kājas traumas, – vairākkārt uzsvēra: ir patīkami izcīnīt uzvaru, tomēr laiku palaikam klibojusi disciplīna laukumā un bija grūtības noturēt uzmanību visu spēles laiku, īpaši tad, ja komandai ir palielāks pārsvars. «Par to runājam visu sezonu. Uz papīra mūsu izslēgšanas spēļu pretinieki ir vājāki, bet tas neko nenozīmē – viss izšķirsies laukumā, tāpēc ir svarīgi koncentrēties un pienācīgi novērtēt pretinieku,» uzsver treneris.

Uz izslēgšanas spēlēm komandas cenšas nokomplektēt optimālo sastāvu, jo, sākoties šai kārtai, izmaiņas sastāvā veikt vairs nedrīkst. Diemžēl mūsu komandā traumas dēļ no ierindas izkritis S.Mētra, bet pēdējā otrā posma spēlē jelgavnieku rindās debitēja Roberts Niedra, kurš iepriekšējās sezonās spēlēja LBL 1. divīzijas komandā «Ogre». «Šosezon Roberts nebija spēlējis, tāpēc vēl nav atguvis optimālo formu, tomēr es redzu, ka viņš ir gatavs cīnīties un palīdzēt komandai,» vērtē G.Justovičs. Trenera rīcībā ir 14 spēlētāji, un viņš uzskata: «Mūsu trumpis ir tas, ka mums nav izteikta līdera – ikviens var izšaut. Turklāt, ja kādam spēle nevedas, uzņemties iniciatīvu var cits spēlētājs. No pretinieku viedokļa tas ir neērti.»

Astotdaļfinālā komandas aizvadīs divas spēles – tālāk tiks tie, kas uzvarēs abu spēļu summā. Pirmā spēle jelgavniekiem būs izbraukumā 22. martā pulksten 18.30, savukārt otrā spēle notiks Jelgavas sporta hallē 26. martā pulksten 20. Ja jelgavnieki pārvarēs šo kārtu, ceturtdaļfinālā mūsu pretinieki būs pāra «Ventspils Augstskola» – «LU/BS Rīga» uzvarētāji. Ceturtdaļfināla spēles notiks laika posmā no 27. marta līdz 7. aprīlim. Ceturtdaļfinālā, pusfinālā un cīņā par 3. vietu komandas aizvadīs sēriju līdz divām uzvarām, bet čempioni tiks noskaidroti sērijā līdz trīs uzvarām.

Astotdaļfināla pāri

  • «Gulbenes buki» (1. vieta pēc otrā posma) – «Rīdzene/Sportapunkts» (16.)
  • BK «Jelgava/LLU» (2.) – «RTU» (15.)
  • «BA Turība» (3.) – «Ezerzeme/Rēzekne» (14.)
  • «RSU» (4.) – «Līvānu stikls» (13.)
  • «Kandava/Compor» (5.) –  «Valmiera Glass/ViA 2» (12.)
  • BK «Ķekava» (6.) – «Bauskas BJSS/SC Mēmele» (11.)
  • «Ventspils Augstskola» (7.) – «LU/BS Rīga» (10.)
  • OC «Limbaži» (8.) – BK «Saldus» (9.)

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti