Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 17 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 25. MaijsVārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Latviešu 3x3 basketbolisti – trešie spēcīgākie pasaulē

Ilze Knusle
Aizvadītajā nedēļas nogalē jelgavnieks Edgars Krūmiņš 3x3 basketbola komandas «Rīga» sastāvā startēja Pasaules tūres finālā Pekinā, kurā piedalījās tikai 12 spēcīgākās pasaules komandas. Latvieši turnīrā izcīnīja 2. vietu, finālā tikai nedaudz piekāpjoties serbu komandai «Novi Sad». «Lai arī neizdevās uzveikt serbus, šis tāpat ir ļoti skaists punkts sezonai, un visi esam priecīgi par paveikto,» norāda Edgars. Latvijas komanda sezonu noslēgusi 3. vietā pasaules rangā.

«Pasaules tūres noslēgums nebija viegls. Jau pirmajā dienā mūsu komandas spēlētājs Kārlis Lasmanis pagrieza kāju, un mēs jau domājām, ka paliksim trijatā, tomēr vietējie ārsti spēja viņu dabūt uz kājām. Tāpat pasakāmies arī Kārlim, ka viņš spēja izturēt līdz beigām,» stāsta E.Krūmiņš, uzsverot – šajā turnīrā piedalījās tikai spēcīgākās komandas, tāpēc visas spēles bija spraigas un smagas. Latvijas komanda, kas Pasaules tūres finālā iekļuva kā trešā pēc ranga, Pekinā aizvadīja piecas spēles. Grupas turnīrā mūsu komanda ar 18:12 pārspēja «Gagarin» komandu no Krievijas, bet pagarinājumā ar 16:17 zaudēja Serbijas komandai «Zemun». Tas ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā, kur ar 16:13 pieveikta Serbijas komanda «Liman», kas finālturnīrā bija izlikta ar 1. numuru. Pusfinālā ar 19:16 pieveikta arī komanda «Amsterdam» no Nīderlandes, un finālā tika aizvadīta spēle ar spēcīgāko serbu komandu «Novi Sad», kas sezonas laikā uzvarējusi piecos «Masters» turnīros. «Ar šo komandu šosezon tikāmies vairākkārt – esam gan uzvarējuši, gan zaudējuši, tomēr visas spēles bijušas līdzīgas. Tāda bija arī Pasaules tūres fināla spēle – viss izšķīrās tikai pēdējās sekundēs,» stāsta basketbolists. Jāpiebilst, ka pie rezultāta 18:20 latvieši, skanot noslēguma signālam, veica tālmetienu, taču tas nebija precīzs, un nācās atzīt pretinieku pārākumu.

«Šajā turnīrā mums ir 2. vieta, bet sezonas kopvērtējumā pasaules rangā esam trešie, un tas pirmajai pilnajai sezonai ir ļoti labs un gandrīz vai nereāls sasniegums, ņemot vērā, ka citām komandām ir pat septiņu gadu pieredze,» vērtē E.Krūmiņš. Sportists šonedēļ plāno apmeklēt mediķus, lai pārbaudītu savu pērn satraumēto celi, bet pēc nedēļas divām paredzēta tikšanās ar Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvjiem, lai pārrunātu nākamā gada plānus. «Pēc šīs sarunas izlemšu, vai pievienoties šosezon BK «Jelgava/LLU», kas spēlē Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā,» norāda basketbolists.

Jāatgādina, ka 3x3 basketbols ir iekļauts 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

Foto: www.fiba.basketball/3x3worldtour/2018/photos

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti