Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Edgars Krūmiņš atkārto pasaules rekordu tālmetienu konkursā

Ilze Knusle
Latvijas pirmā 3x3 basketbola komanda ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā aizvadījusi šīs sezonas pēdējās sacensības – Pasaules tūres superfinālu, kas 2. un 3. novembrī norisinājās Japānas pilsētā Ucunomijā. Mūsu komanda izcīnīja 3. vietu, savukārt Edgars uzvarēja tālmetienu konkursā, atkārtojot pasaules rekordu.

Superfinālā startēja 12 komandas, kuras 11 pasaules tūres posmos bija sakrājušas visvairāk punktu. Latvijas komanda «Riga Ghetto» šosezon piedalījās septiņos turnīros, kopvērtējumā ieņemot 2. vietu ar 565 punktiem.

Superfinālā A apakšgrupā latvieši ar 21:8 sagrāva Kanādas «Edmonton» un ar 21:13 – Nīderlandes «Amsterdam», nodrošinot sev pirmo vietu grupā un iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tur ar 19:14 pārspēti tūres kopvērtējuma uzvarētāji Serbijas komanda «Liman», bet pusfinālā ar 18:21 piedzīvots zaudējums principiālajiem sāncenšiem serbu komandai «Novi Sad», kas finālspēlē ar 21:17 pārspēja ASV komandu «Princetone». «Ņemot vērā, ka joprojām spēlējām bez komandas līdera Kārļa Lasmaņa, rezultāts ir ļoti labs,» norāda E.Krūmiņš. Komandā bez Edgara spēlēja Nauris Miezis, Agnis Čavars un Artūrs Strēlnieks.

Edgars superfinālā piedalījās arī tālmetienu konkursā, kurā uzvarēja, atkārtojot pasaules rekordu. Konkursā startēja 17 dalībnieki, un Edgars bija viens no četriem, kuri iekļuva finālā – viņš finālam kvalificējās kā pēdējais ar iemestiem 6 metieniem no 10. Finālā Edgars startēja kā pirmais un sakrāja 17 punktus no 21 iespējamā. «Jau ar pirmo bumbu sajutu metienu, un tālāk viss aizgāja ļoti veiksmīgi,» norāda sportists, papildinot: pēdējais metiens katrā no pozīcijām bija divu punktu vērtībā, bet tas bija jāizpilda nevis no trīspunktu līnijas, bet vēl apmēram metru no tās. Par uzvaru tālmetienu konkursā Edgars tika pie sudraba svilpes un 500 dolāru naudas balvas.

Šī sezona mūsu komandai bijusi ļoti veiksmīga: pasaules tūres superfinālā izcīnīta 3. vieta, pasaules tūres kopvērtējumā iegūta 2. vieta, pasaules čempionātā arī izcīnīta 2. vieta un pasaules komandu reitingā latvieši ierindojušies uzreiz aiz līderiem – otrajā pozīcijā.

Nākamgad Tokijas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi programmā iekļauts 3x3 basketbols, un pavasarī izšķirsies, vai Latvija būs pārstāvēta Tokijā. Kā informē Latvijas basketbola savienībā, mūsu vīriešu izlasei būs divas iespējas izcīnīt ceļazīmi uz Tokiju. Pirmā iespēja – kvalifikācijas turnīrs martā Indijā, kur jāizcīna vieta trijniekā. Turnīrā Indijā startēs 20 komandas. Mūsu izlase turnīru sāks D grupā kopā ar Nīderlandes, Kanādas, Horvātijas un Indijas komandām. Otra iespēja – kvalifikācijas turnīrs aprīlī Ungārijā, kurā jāizcīna uzvara sešu komandu konkurencē. Turnīrā Ungārijā varēs piedalīties Ungārija, Mongolija, Slovēnija, Nīderlande, Latvija un Polija. Ja kāda no šīm komandām būs izcīnījusi ceļazīmi jau olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Indijā, vietā stāsies kāda no rezervistēm – Beļģija, Ukraina vai Rumānija.

«Ceram, ka pavasarī ierindā būs atgriezies Kārlis, un darīsim visu, lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm,» uzsver E.Krūmiņš.

Foto: Fiba3x3

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti