Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 7.6 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Bronzas medaļu liktenis izšķirsies 7. maijā

Ilze Knusle
Šovakar Rīgas Hanzas vidusskolas zālē tika aizvadīta Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas otrā bronzas sērijas spēle starp BK «Jelgava/LLU» un «RSU». Šoreiz ar 87:80 pārāki bija studenti, un bronzas medaļu liktenis izšķirsies 7. maijā pulksten 20 Jelgavas sporta hallē.

Spēli apņēmīgāk iesāka jelgavnieki, un tas atspoguļojās arī uz tablo – ceturtdaļu jelgavnieki noslēdza vadībā ar 24:19. Otrajā ceturtdaļā jelgavniekiem izdevās sasniegt arī septiņu punktu pārsvaru, tomēr pretiniekiem šāda spēles gaita nebija pa prātam, un viņi pielika visas pūles, lai lauztu spēles gaitu. Nepilnas divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām «RSU» arī izdevās pārņemt vadību un noslēgt puslaiku jau savā labā – 42:38.

Trešajā ceturtdaļā jelgavnieki diezgan ātri rezultātu izlīdzināja, kam sekoja neprecīzo metienu konkurss abu komandu izpildījumā. No šīs situācijas pirmie izkļuva rīdzinieki, strauji panākot jau desmit un pat 13 punktu pārsvaru. Pēdējā ceturtdaļā jelgavnieki uzņēma pakaļdzīšanās kursu un pēc nospēlētām minūtēm bija pietuvojušies piecu punktu attālumā. Tad sākās cīņa par katru punktu, bet četras minūtes pirms spēles beigām komandas šķīra vairs tikai viens precīzs metiens no spēles. Jelgavniekiem tuvāk tikt neizdevās, un arī divas minūtes pirms spēles beigām komandas šķīra tie paši divi punkti. Tā kā laika bija atlicis maz, jelgavnieki sāka pārkāpumu taktiku, ļaujot pretiniekiem izpildīt soda metienus, un cerot uz viņu neveiksmēm, bet paši cenšoties būt precīzi no spēles. Diemžēl tā neattaisnojās, un spēle noslēdzās ar rezultātu 87:80 «RSU» labā. Tas nozīmē: lai noskaidrotu bronzas medaļniekus, būs nepieciešama trešā spēle.

«Pretinieki mums deva iespējas, bet mēs paši tās neizmantojām. Šovakar komandas līderi Andris Justovičs, Jānis Bērziņš un Armands Seņkāns nedeva to pienesumu, ko no viņiem gaidīju, bet labi sevi parādījām citi. Tomēr ielaidām pārāk daudz punktu, un spēle zaudēta,» pēc spēles vērtē «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs. Viņš norāda, ka spēlētāji netrāpīja savus metienus, kā arī nespēja pienācīgi noreaģēt uz strītbolam raksturīgiem paņēmieniem pretinieku izpildījumā. «Tagad viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no mums pašiem,» rezumē treneris, aicinot līdzjutējus 7. maijā pulksten 20 uz Jelgavas sporta halli.

Spēles statistika

«RSU» – «Jelgava/LLU» 87:80 (19:24, 23:14, 22:16, 23:26)

«RSU»: R.Ginters (K) 21+10 atlēcošās bumbas, A.Epners 18+15, A.Ginters 17, J.Šapovalovs 10, A,Krauklis 9, K.Vītoliņš 7, J.Eglītis 3, E.Lācis 2, A.Putniņš, J.Blodons, J.Holcs.

«Jelgava/LLU»: U.Feldmanis 19+8, R.Avotiņš 17+13, K.Krūmiņš 8+6, M.Husko 8, A,Seņkāns 8, J.Bērziņš 8, A.Justovičs (K) 8, E.Kravinskis 2, K.Neimanis 2, T.Bitītis, E.Satovskis.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti