Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

BK «Jelgava/LLU» regulāro čempionātu noslēdz ar uzvaru

Ilze Knusle
Šovakar BK «Jelgava/LLU» Jelgavas sporta hallē aizvadīja pēdējo Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas regulārā čempionāta spēli. Lai gan spēlē pret «Valmieras Glass/ViA» izcīnīta uzvara ar rezultātu 77:65 (13:20, 19:13, 19:20 un 26:12), mūsu komandas kapteinis Andris Justovičs ar spēles gaitu un kvalitāti nav apmierināts.

Spēles rezultātu atklāja BK «Jelgava/LLU» spēlētājs Uldis Feldmanis, un sākumā mājinieki turējās vadībā. Tad mūsu saspēles vadītājs Adrians Ganuļevičs pieļāva kļūdu driblā un ātri vien, labojot savu kļūmi, pārkāpa noteikumus, uzdāvinot pretiniekiem iespēju izpildīt divus soda metienus. Pēc tam A.Ganuļevičs uzreiz tika nomainīts – laukumā pēc traumas izārstēšanas devās Maksims Husko. Soda metieni bija precīzi, un valmierieši pietuvojās līdz 6:7. Tad jelgavniekiem iestājās sausais periods – bumba nekrita grozā ne no vienas pozīcijas. Tas ļāva pretiniekiem iekrāt pārsvaru, un 1. ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 13:20 viesu labā.

Otro ceturtdaļu jelgavnieki iesāka ar rūpīgu spēli aizsardzībā, piespieda pretiniekus kļūdīties un pārkāpt noteikumus, un pusotras minūtes laikā spēja pietuvoties līdz viena punkta atstatumam – 19:20. Vēl pēc pusotras minūtes jelgavnieki pārņēma vadību, bet tas nebija uz ilgu laiku, jo vidzemnieki negrasījās ne padoties, ne piekāpties. Ceturtdaļas izskaņā jelgavnieki atkal atguva vadības grožus – 32:31 –, bet trīs sekundes pirms beigu signāla pieļāva muļķīgu pārkāpumu. Pretinieki varēja izpildīt divus soda metienus – tie bija precīzi, un puslaiks noslēdzās ar rezultātu 32:33 viesu labā.

Trešā ceturtdaļa bija kā amerikāņu kalniņi – vadības maiņas sekoja viena pēc otras. Vienā no spēles epizodēm ar bumbas triecienu grozā no augšas līdzjutējus iepriecināja BK «Jelgava/LLU» spēlētājs U.Feldmanis. Tomēr ceturtdaļas izskaņā jelgavnieki pārkāpa noteikumus tālmetiena brīdī. Pretinieki pirmos divus soda metienus trāpīja, bet trešais bija garām, tomēr viņi paši izcīnīja atlēkušo bumbu un guva grozu ar sodu – realizēts arī šis soda metiens. Pēc tam vēl brīvs tālmetiens, un ceturtdaļa noslēdzās ar 36:40 valmieriešu labā.

Ceturtajā ceturtdaļā jelgavnieku rindās iniciatīvu uzņēmās Armands Seņkāns – viņš spēlēja aktīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Vairākas veiksmīgas epizodes bija arī Jānim Bērziņam, bet ar vēl vienu bumbas treicienu grozā no augšas Jelgavas basketbola līdzjutējus iepriecināja A.Justovičs. Spēle noslēdzās ar jelgavnieku uzvaru – 77:65. Jelgavnieku rindās ar 26 punktiem rezultatīvākais bija A.Seņkāns, 19 punktus gua J.Bērziņš, 10 – Reinis Avotiņš.

«Šajā spēlē mums vajadzēja parādīt, ka esam gatavi izslēgšanas spēlēm, bet izskatās, ka nemaz neesam gatavi. Nebija koncentrēšanās, pienācīgi nenovērtējām pretinieku, neviens no komandas nenospēlēja labi. Uzvaru vajadzēja nokārtot krietni ātrāk, nevis pēdējās minūtēs,» pēc spēles neapmierināts bija Jelgavas komandas kapteinis A.Justovičs.

Šovakar BK «Jelgava/LLU» rindās debitēja Roberts Niedra, kurš iepriekšējās sezonās spēlēja Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas komandā «Ogre». «Šosezon Roberts nespēlēja, bet gribēja atgriezties laukumā, un mums viņu ieteica Roberta bijušais komandas biedrs jelgavnieks Kristaps Pļavnieks. Ar komandu Roberts ir tikai nedēļu, bet ir jau iejuties. Un komandai tā ir laba palīdzība,» vērtē A.Justovičs. Komandas debitants šovakar izcīnīja trīs atlecošās bumbas un izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

Ar šo spēli BK «Jelgava/LLU» noslēdzis regulāro čempionātu, bet citām komandām vēl priekšā spēles. «Izskatās, ka regulāro čempionātu noslēgsim otrajā vai trešajā pozīcijā. Tas mums nākamajā kārtā varētu dot pretī «Ezerzemi/Rēzekni» vai «RTU»,» lēš komandas kapteinis, piebilstot, ka nākamajā kārtā komandas aizvadīs divas spēles, un tālāk tiks tā, kas uzvarēs abu spēļu summā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti