Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 22. AugustsVārda dienu svin: Rudīte, Everts

BK «Jelgava/LLU» pirmajā izslēgšanas spēlē izcīna uzvaru (papildināta)

Ilze Knusle
BK «Jelgava/LLU» izbraukumā aizvadījis pirmo Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas izslēgšanas kārtas spēli pret «RTU». Pirmās trīs ceturtdaļas jelgavnieki aizvadīja diezgan pārliecinoši, bet ceturtajā ceturtdaļā sāka «buksēt» uzbrukums, tomēr spraigā spēles galotnē šovakar izcīnīta uzvara ar rezultātu 86:80 (25:20, 18:19, 23:18 un 23:20). Lai tiktu nākamajā kārtā, nepieciešama uzvara divu spēļu summā.

Spēli apņēmīgāk iesāka jelgavnieki, izvirzoties vadībā ar 6:0, tomēr arī pretiniekiem izdevās atrast savus ieročus uzbrukumā. Pēc nospēlētām astoņām minūtēm jelgavnieki bija iekrājuši astoņu punktu pārsvaru, tomēr līdz pirmās ceturtdaļas beigām pārsvars nedaudz saruka – ceturtdaļa noslēdzās ar 25:20.

Otrās ceturtdaļas laikā mājiniekiem izdevās izlīdzināt rezultātu un pārņemt vadību, un, komandai esot iedzinējos ar četriem punktiem, BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs pieprasīja minūtes pārtraukumu. Divarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigu signāla jelgavnieki rezultātu izlīdzināja un atlikušajā laikā mūsu basketbolistiem izdevās arī iekrāt nelielu pārsvaru – komandas puslaika pārtraukumā devās ar rezultātu 43:39.

Trešās ceturtdaļas sākumā jelgavnieki izpildīja vairākus precīzus metienus un ieguva jau deviņu punktu pārsvaru. Lai gan spēles gaitā pretiniekiem izdevās starpību nedaudz samazināt, ceturtdaļai noslēdzoties, jelgavnieki spēja saglabāt deviņu punktu starpību – 66:57.

Pēdējo ceturtdaļu apņēmīgāk iesāka «RTU» basketbolisti, pietuvojoties līdz trim punktiem un atkal piespiežot jelgavniekus pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā mājinieki turpināja pakaļdzīšanos un divreiz spēja pietuvoties līdz viena punkta deficītam (pēdējoreiz – minūti un 34 sekundes pirms spēles beigām), tomēr jelgavniekiem izdevās noturēt uzvaru – spēle noslēdzās ar rezultātu 86:80.

Šajā spēlē rezultatīvākie spēlētāji Jelgavas komandas rindās bija Armands Seņkāns ar 20 gūtiem punktiem, Andris Justovičs ar 13 gūtiem punktiem un Uldis Feldmanis ar 12 gūtiem punktiem.

«Pretinieki mums ļāva spēlēt, kā mēs gribam. Mums bija maz kļūdu, uzvarējām cīņā zem groziem, arī izmetām apmēram par 15 metieniem vairāk – ņemot to vērā, uzvarai bija jābūt daudz pārliecinošākai. Bet iespējams, ka spēlētājiem bija uztraukums, un savu darīja arī pailgā pauze pēc regulārā čempionāta beigām. Tomēr labā ziņa ir tā, ka viss ir mūsu pašu rokās, jo veiksmīgākajās spēles epizodēs varējām pārliecināties, ka, izpildot prasīto, viss strādā,» norāda G.Justovičs.

Diemžēl spēlē kājas traumu guva komandas kapteinis A.Justovičs, un tikai pirmdien būs zināms, vai viņš varēs spēlēt.

Otrā pāra spēle notiks 26. martā pulksten 20 Jelgavas sporta hallē. Tālāk tiks komanda, kura uzvarēs abu spēļu summā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti