Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Badmintonisti iepazīst Jelgavu

Ģirts Pommers
Šodien Jelgavas sporta hallē oficiāli atklāts pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International», kurā piedalās 230 spēlētāji no 30 valstīm. Viņi ne vien sacenšas par medaļām, bet brīvajā laikā iespēju robežās iepazīst arī mūsu pilsētu.

Daļa sportistu Jelgavā viesojas pirmo reizi, piemēram, Malaizijas delegācija trenera Salima Samiona vadībā. «Pēc 24 stundu ilga lidojuma esam Jelgavā. Latvijā esam pirmo reizi. Esmu patīkami pārsteigts par turnīra organizācijas līmeni. Organizatori ir ļoti pretimnākoši un nodrošina sportistus ar visu nepieciešamo. Par Jelgavu varu teikt, ka tā ir ļoti skaista pilsēta, taču nedaudz traucē vējainie laika apstākļi. Malaizijā tomēr laiks ir krietni siltāks,» tā Malaizijas treneris. Savukārt Ukrainas badmintonists Sergejs Dons mūsu pilsētā notiekošo turnīru apmeklē jau otro gadu: «Pie jums ir tiešām jauki. Esmu apmeties viesnīcā «Akva», bet ceļu uz sporta halli mēroju ar kājām, jo gribu pēc iespējas vairāk apskatīt pilsētu. Sacensībās ceru tikt pēc iespējas tālāk.»

Lai gan kvalifikācijas spēlēs jau vakar, oficiālā turnīra atklāšana bija šodien. «Galvenie darbi, lai turnīrs veiksmīgi noritētu, ir izdarīti, tādēļ ir neliels atvieglojums. Zinu, ka jelgavniekiem patīk sports, tādēļ šī ir iespēja klātienē vērot augsta līmeņa badmintonu. Ticu, ka pēc pirmās satikšanās ar šo spēli, ikvienam radīsies interese par šo sporta veidu,» tā pēc atklāšanas Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Pēc svinīgajām uzrunām sekoja pāris minūšu garš jauna rakešu sporta veida – rolibola –paraugdemonstrējums. Kā stāsta Latvijas Rolibola federācijas valdes loceklis Dmitrijs Fedjaņins, šis sporta veids sevī iemieso grāciju un meditāciju, bet ierindas sporta entuziastiem droši vien derētu zināt, ka rolibolu spēlē ar īpašām raketēm, kurām ir gumijas membrāna stīgu vietā, bet ierasto mušiņu vietā tiek izmantota mīksta gumijas bumbiņa. Ja badmintons tiek uzskatīts par ātrāko sporta veidu, tad rolibolā akcents ir uz plūstošām un lēnām kustībām.

Jāatgādina, ka pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International» Jelgavā notiks līdz 4. jūnijam. Ieeja turnīrā – bez maksas. Turnīru atzinīgi vērtē ne vien ārvalstu viesi, bet arī Latvijas badmintonisti. «Turnīrs liels, daudz dalībnieku. Latvijas badmintonam šāds turnīrs ir vairāk domāts jaunajiem spēlētājiem – pieredzes iegūšanai, jo, kā redzējām vakar, nevienu uzvaru mēs diemžēl tā arī neizcīnījām. Šodien jācer uz meitenēm, ka viņām tiešām ies labāk. Regulāri braukājam pa līdzīgiem turnīriem un, salīdzinot ar citiem Eiropā, šis ir viens no labākajiem, ko vispār esmu redzējis,» uzskata Siguldas badmintona kluba prezidents Ainārs Gureckis.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti