Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Badmintona turnīrs «Yonex Latvia International 2016» ir sācies!

Ģirts Pommers
Šodien pulksten 10 Jelgavas Sporta hallē sākās četras dienas gari badmintona svētki – pilsētā pirmo reizi notiek starptautisks badmintona turnīrs «Yonex Latvia International 2016», kurā startēs ap 190 sportistu no 18 valstīm. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv aptaujāja vairākus viesus, lai noskaidrotu viņu pirmos iespaidus par pilsētu un sacensībām.

Jau krietni pirms desmitiem rītā Jelgavas Sporta hallē rosījās badmintonisti, kuri iemēģināja kādu no pieciem speciālajiem badmintona laukumiem. Speciālais badmintona segums īpaši šīm sacensībām tika īrēts no Lietuvas kolēģiem.

Baltkrievijas komandas treneris trīspadsmitkārtējais PSRS čempions badmintonā Anatolijs Skripko atklāj, ka Latvijā viesojies vairākas reizes, bet Jelgavā ir pirmo reizi. «Man te ļoti patīk, dzīvojam viesnīcā «Akva», kas atrodas gleznainā vietā. Vakar bija laiks aplūkot pilsētu, un var teikt, ka esmu ļoti patīkami pārsteigts. Arī par sacensībām šobrīd varu teikt tikai labākos vārdus, lai gan vēl jau viss ir priekšā.»

Pieredzējušais speciālists arī atzīst, ka PSRS laikos Latvijā un Baltkrievijā badmintons bija apmēram līdzīgā attīstības fāzē, taču pēc Padomju Savienības sabrukuma mūsu valstī ilgu laiku šīs sporta veids netika attīstīts, bet Baltkrievijā badmintona tradīcijas turpinātas, tādēļ šobrīd šajā valstī sportiskais līmenis ir krietni augstāks.

Jāatzīmē, ka tieši Baltkrievijas sportiste Aļesja Zaicava turnīrā ir izlikta ar pirmo numuru, no latvietēm visaugstāk šobrīd šajā sarakstā ir Kristīne Šefere. Jelgavniecei Terēzei Balodei šodien būs jāaizvada kvalifikācijas spēle pret Somijas pārstāvi Džesiku Janti, mačs sāksies ap pulksten 16.

Arī Beļģiju pārstāvošais Rovans Šeurkogels Jelgavā ir pirmo reizi: «Pirms tam neko nezināju ne par Latviju, ne par Jelgavu. Mani pārsteidza ļoti siltie laika apstākļi, te ir krietni karstāks nekā pie mums Beļģijā. Esmu apmeties viesnīcā «Zemgale», kur tiek nodrošināti labi apstākļi. Sportiskie mērķi man ir iekļūt pamatsacensībās.»

Kā stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, Jelgavā ieradušās lielas badmintonistu delegācijas no Islandes, Somijas, Norvēģijas, Francijas, Itālijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, kā arī Lietuvas un Igaunijas. «Dažus sportistus uz Latvijas turnīru ir deleģējusi arī Beļģija, Čehija, Anglija, Spānija, Šveice un pat Pakistāna. No Latvijas turnīrā piedalās 28 badmintona spēlētāji.»

Portāls www.jelgavasvestnesis.v jau ziņoja, ka badmintona turnīrs «Yonex Latvia International 2016» Jelgavas Sporta hallē notiks četras dienas. Šodien līdz pulksten 20 paredzētas kvalifikācijas sacensības, 3. jūnijā no pulksten 10 līdz 20 notiks sešpadsmitdaļfināli un astotdaļfināli, 4. jūnijā no pulksten 10 plānoti ceturtdaļfināli, bet vakarā no pulksten 17– pusfināli, savukārt 5. jūnijā notiks visas piecas finālspēles, pēc kurām notiks apbalvošana. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs.

Ieeja sacensībās ir bez maksas.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti