Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Badmintona turnīrā Jelgavā būs vairāk dubultspēļu pāru

www.jelgavasvestnesis.lv
No 1. līdz 4. jūnijam Jelgavā jau otro gadu pēc kārtas notiks Pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International». Četru dienu garumā Jelgavas sporta hallē tiks noskaidroti uzvarētāji visās piecās kategorijās - vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēles. Latvijas spēlētājiem tā būs iespēja izcīnīt ļoti vērtīgos Pasaules reitinga punktus tepat Latvijā.

Eiropas badmintona konfederācija ir saskaņojusi un internetā publicējusi «Yonex Latvia International 2017» nolikumu, kurā ir veiktas divas būtiskas izmaiņas salīdzinoši ar pagājušo gadu. Fināls vairs nebūs svētdienas rītā no pulksten 10, bet gan pulksten 17 vakarā, tādējādi paildzinot turnīra norisi, dodot vēl lielākam dalībnieku skaitam piedalīties kvalifikācijas turnīrā, kā arī pamatturnīrā varēs piedalīties nevis 24 dubultspēļu pāri, bet gan 32.

«Fināla pārcelšana uz svētdienas pēcpusdienu bija ļoti svarīga arī domājot par skatītāju piesaistīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka pamudināt skatītājus ierasties sporta hallē svētdien pulksten 10 no rīta ir ļoti grūti. Turklāt jāņem vērā to, ka 4. jūnijs būs diena pēc vēlēšanām, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji būs pavadījuši pie TV ekrāniem līdz vēlai naktij. Taču svētdienas pulksten 17 ir ļoti piemērots laiks, lai skatītāji varētu apskatīt baudāmas badmintona spēles klātienē,» stāsta «Yonex Latvia International» direktors un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

«Tāpat mums ļoti svarīgi bija palielināt iespēju turnīrā piedalīties vēl vairāk cilvēkiem. Atgādinu, ka pērn gaidīšanas listē palika vairāk nekā 10 potenciālie dalībnieki, tai skaitā arī Latvijas spēlētāji,» skaidro Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka pasaules reitinga turnīros ir noteikta kārtība, ka uz viena laukuma dienas laikā nevar notikt vairāk nekā 20 spēlēs, kā arī vienam spēlētājam vienā dienā nevar būt vairāk kā divas spēlēs pamatturnīrā un vairāk nekā 3 spēlēs kvalifikācijas turnīrā.

2016.gadā uz «Yonex Latvia International» bija pieteikti 190 spēlētāji no 20 valstim, tai skaitā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Balkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas, Čehijas, Beļģijas, Anglijas, Velsas, Francijas, Šveices, Itālijas, Spānijas un Pakistānas. Latvijā ieradās arī 20 starptautiskie tiesneši no Dānijas, Anglijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Zviedrijas, Igaunijas.

Foto: No JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti