Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Aktīvākie jelgavnieki svētkus svin sportojot (papildināta ar rezultātiem)

Jana Bahmane
Neskatoties uz vēju un aukstajiem laikapstākļiem, Jelgavas Pilsētas svētku pēdējā diena pulcēja aktīvās atpūtas piekritējus – Pilssalas ielas stāvlaukumā notika 3x3 basketbola turnīrs, bet Pasta salā risinājās pludmales volejbola sacensības.

«Šogad turnīrā piedalījās 31 komanda – puiši un vīrieši sacentās četrās vecuma grupās, bet, tā kā dalībai sacensībās pieteicās vien četras dāmu komandas, tās visas startēja vienā grupā. Neskatoties uz to, ka šodien ir drēgns un vējains laiks, atsaucība bija ļoti liela. Dalībnieku skaits, salīdzinot ar aizvadīto gadu, ir audzis, un tas priecē!» norāda 3x3 basketbola turnīra organizatoru pārstāvis Dins Ušvils. Sacensības stāvlaukumā Pilssalas ielā 1 notika pie pieciem groziem. «Šādā formātā – 3x3 basketbolā – piedalos pirmoreiz, esmu spēlējis strītbolu, kas atšķiras ar izspēli pēc iemestā groza. Piedalīties šajā turnīrā mani pamudināja draugs Alvils – man tā šķita laba ideja, tādēļ labprāt atbalstīju. Protams, neiztikt arī bez sacensību gara, kas sniedz papildu baudījumu,» atklāj turnīra dalībnieks Rihards. Viņš papildina, ka arī ikdienā šad, tad ar draugiem sanāk uzspēlēt strītbolu – tad gan būtiskākais ir nevis rezultāts, bet labi pavadīts laiks kopā. «Apvienot sportu ar kultūru vienmēr ir patīkami, tādēļ priecājos, ka Pilsētas svētki šādu iespēju sniedz,» tā uzrunātais jelgavnieks.

Vislabāko rezultātu vīriešu konkurencē U-13 grupā šodien uzrādīja komanda «Kuldīgas pantēras», U-16 grupā – «Lielās olas», 2002+ grupā – «Kauls», bet 35+ grupā labākie bija «Davienalga». Arī meitenes tika vērtētas vecuma grupās. U-13 grupā uzvarēja komanda «Zemenītes», U-16 grupā – «Dzērvenītes», bet  2002+ grupā – «Zemenes». Jāpiebilst, ka sacensības organizēja biedrība «Basketbola klubs «Jelgava»» sadarbībā ar Sporta servisa centru. 

Savukārt, vējam putinot smiltis, Pasta salā noritēja pludmales volejbola sacensības, kas pulcēja 29 komandas. Šis ir pirmais gads, kad sacensības notika četros laukumos, jo iepriekš Pasta salā bija tikai divi. «Pludmales volejbolu spēlējam prieka pēc – parasti ar draugiem izmantojam laukumu šeit, Pasta salā, vai Ozolniekos. Labi, ka tagad pieejami četri laukumi, jo agrāk bieži vien nācās gaidīt rindā,» stāsta sacensību dalībnieki Lauris un Aigars. Viņi gan vērtē, ka turnīrs varēja notikt vakar, kad bija labāks laiks, jo šodien ir ļoti auksts un nav tik liela bauda spēlēt, taču ir priecīgi par to, ka svētku programmā līdzās koncertiem ir arī sports. Visi sacensību dalībnieki startēja kopējā ieskaitē, nenodalot atsevišķi vīriešu, sieviešu un jauktās komandas. «Šodien ir liels vējš un diezgan auksts, bet domāju, ka komandām to pārvarēt palīdzēja cīņas spars,» vērtē sacensību organizators Andrejs Jamrovskis.

1. vietu turnīrā izcīnīja Artis Danieks un Rihards Vilmanis, 2. vietu – Mārtiņš Eglītis un Kristaps Skudra, bet 3. vietā ierindojās Juris Orups un Aivars Sviklis. Pludmales volejbola turnīru rīkoja vīriešu volejbola klubs «Biolars/Jelgava» sadarbībā ar Sporta servisa centru. Nākamais pludmales volejbola turnīrs plānots 31. augustā.

Jāatgādina, ka pilssaliņā notiek zaļumballe senioriem ar grupu «Galaktika», bet Zemgales Olimpiskajā centrā – olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā. Pulksten 16.30 uz starta izies elites grupas šķēpmetēji. Dalība abos pasākumos – bez maksas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis», organizatori

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti