Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 19 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 17. JūlijsVārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Zvaigžņu ielā pie bērnudārza «Rotaļa» – vienvirziena satiksme

Ilze Knusle-Jankevica
Kopš pagājušās ceturtdienas Zvaigžņu ielā ieviesta vienvirziena kustība virzienā no Lāčplēša ielas uz Priežu ielu. «Šāds lēmums pieņemts Satiksmes kustības drošības komisijā, domājot par pašiem neaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem – bērniem –, jo pa šo ielu daudzi vecāki brauc uz pirmsskolas izglītības iestādi «Rotaļa»,» norāda pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» satiksmes organizācijas plānotāja Dzidra Staša, uzsverot: ielas platums ir nepietiekošs, lai varētu nodrošināt drošu divvirzienu satiksmes organizāciju.

Pie bērnudārza «Rotaļa» var piekļūt gan no Lāčplēša, gan no Zvaigžņu ielas. Iestādes vadītāja Ilze Putniece skaidro, ka vārti, kas atrodas Lāčplēša ielas pusē, tiek izmantoti arī kā saimnieciskā ieeja un ir vaļā tikai no pulksten 7 līdz 9 un no pulksten 16 līdz 19, kad bērni tiek vesti uz dārziņu un mājās. Pārējā laikā tie ir slēgti. Līdz ar to arvien vairāk vecāku, īpaši vedot bērnus uz baseinu, izvēlas piebraukšanu pa Zvaigžņu ielu. «Vecāki ir novērojuši, ka stāvvietā bērnudārza pusē automašīnas bieži novieto tuvējo māju iedzīvotāji, līdz ar to piebraukt pie mūsu iestādes ir problemātiski,» stāsta bērnudārza vadītāja. Viņa norāda, ka vislielākās problēmas ir no rītiem, kad uz bērnudārzu tiek vesta lielākā daļa bērnu. Pirmsskolas izglītības iestādē «Rotaļa» šobrīd mācās 253 audzēkņi, bet iestādes baseinu apmeklē arī citi bērni – katru pusstundu pieplūdums ir apmēram desmit automašīnas.

Arī «Pilsētsaimniecība» regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par situāciju Zvaigžņu ielā. «Tā ir šaura grants seguma iela ar ciešu privāto apbūvi un grāvjiem, tāpēc iespēju ielu paplašināt nav. Lai uzlabotu drošību, jau ir aizliegts novietot automašīnas vienā ielas pusē un pie Zvaigžņu dīķa ierīkota stāvvieta deviņām automašīnām,» stāsta Dz.Staša. Tagad, lai uzlabotu drošību, ielā ieviesta vienvirziena satiksme, tai piemērots dzīvojamās zonas statuss, kas paredz atļauto braukšanas ātrumu 20 kilometri stundā un priekšroku gājējiem, savukārt ielas segums pastiprināts ar frēzēto asfaltu. Vēl šogad par pašvaldības līdzekļiem pie Zvaigžņu dīķa tiks izbūvēts ielas paplašinājums, kur paredzēts novietot automašīnas stāvēšanai darba dienās no pulksten 6.30 līdz 19 uz vienu stundu.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti