Meklēšanas forma

Lietus 7 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 25. MartsVārda dienu svin: Māra, Mārīte, Marita

Vēl vienā Loka maģistrāles posmā samazināts atļautais ātrums

Anastasija Miteniece
No šodienas Loka maģistrāles posmā no Kalnciema ceļa aptuveni 200 metrus uz Rīgas ielas pusi ir slēgta brauktuve un satiksme notiek pa pagaidu apbraucamo ceļu, kas izbūvēts zaļajā zonā gar esošo brauktuvi – tāpat samazināts atļautais braukšanas ātrums. Šajā Loka maģistrāles posmā notiek inženiertīklu izbūves darbi.

«Šogad rekonstrukcijas darbi norisinās divos Loka maģistrāles posmos: no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam un no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai. Abās vietās tuvāko trīs četru mēnešu laikā, atkarībā no laikapstākļiem, paredzēts izbūvēt inženierkomunikācijas – saimniecisko kanalizāciju, ūdensvadu, lietusūdens kanalizācijas tīklus, kā arī elektroapgādes ārējo tīklus un apgaismojumu. Līdz ar to abās vietās iedzīvotājiem jārēķinās arī ar satiksmes ierobežojumiem,» norāda «RERE vide – Hidrostatyba» būvdarbu vadītājs Edgars Krastiņš.

Loka maģistrāles posmā no Kalnciema ceļa aptuveni 200 metrus uz Rīgas ielas pusi šobrīd tiek frēzēts vecais asfalts, lai varētu sākt komunikāciju izbūvi. «Šo būvdarbu laikā vairāku mēnešu garumā satiksme tiks organizēta pa pagaidu brauktuvi, kura šobrīd izbūvēta ap esošo brauktuvi zaļajā zonā. Satiksmes kustība saglabāsies divās joslās, bet papildu jau noteikts arī ātruma ierobežojums – atļautais maksimālais braukšanas ātrums samazināts no 50 līdz 30 kilometriem stundā,» norāda E.Krastiņš, papildinot, ka gājēju kustība traucēta netiek.

Komunikāciju izbūve sākusies arī Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai. Šajā vietā saglabājas iepriekš ieviestie satiksmes ierobežojumi – satiksmes kustība notiek divos virzienos pa sašaurinātām joslām. Tāpat noteikts ātruma ierobežojums – atļautais braukšanas ātrums samazināts no 70 līdz 50 kilometriem stundā –, savukārt gājēju kustība tiek nodrošināta pa darbu zonai pretējās ielas puses nomali.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu visā tās garumā – izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja šoferis attēls

Aiz tilta asfalts nofrēzēts jau vismaz mēnesi, apgaismojums izslēgts, bet darbi nenotiek. Gājēji tumsā pa šauro ceļu iet uz darbu, jo autobusi nekursē.... :( Vismaz laternas ieslēdziet atpakaļ, tumšs tomēr.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti